gandy
25.03.06,11:46
Prosím vás o radu-mám klientku,ktorá pracuje ako promotérka.Denne sa presúva v rámci mesta medzi jednotlivými hypermarketmi,kde vykonáva promo akcie.Sú uznateľným výdavkom cestovné lístky na MHD?A keď áno,tak ako by som to mala zaúčtovať?Mám na mysli cestu z domu do X,z X do Y alebo cestu z domu nemám dávať,len presuny medzi obchodmi?Vďaka.
renča1
25.03.06,10:54
je to daňovým uznaným výdavkom a cesta sa bude uvádzať aj z domu do x, z x do y.... Ak je platiteľkou dph , tak má nárok si uplatniť odpočítanie dph , ak cest.lístok splňa § 71 ods.4 písm.a) ZDPH.
gandy
25.03.06,10:58
Ďakujem za rýchlu odpoveď
enter
17.05.06,17:32
zaujíma ma spôsob upatnenia výdavku SZČO v pripade cestovných nákladov uskutočňovaných MHD, taxi, metro atď. v rámci mesta.

Čo teba robiť - akú evidenciu dennú ? mesačnú ?, ak SZČO požíva auto je to jasné, vedie evidenciu jázd.
enter
18.05.06,13:46
ako to robíte, nikto nič ?
Tweety
18.05.06,13:49
ako to robíte, nikto nič ?
Raz mesačne by som urobila taký súhrný doklad, s tým, kde, čo, začo a prečo a na základe toho by som o tom účtovala.:cool:
Marianna01
18.05.06,15:58
Raz mesačne by som urobila taký súhrný doklad, s tým, kde, čo, začo a prečo a na základe toho by som o tom účtovala.:cool:

Ja to riešim cestovným príkazom, pripínam doklady a výsledok z cesty. t.j. 1.1.2006 cesta v BA: navštívené hypermarkety XY, XW, XA, XQ za účelom promo akcie cigariet East. Cestovné 4*18,- Sk. A takto na každý deň, to zapíšem do cesťáku a ešte tam vypočítam stravné...
yonatan
01.06.06,08:38
A ako je to s elektricenkou? Je to akceptovatelny doklad o cestovnych vydavkoch pre SZCO ?