petkor
16.01.14,22:48
Živnostník uhradil nájomné s.r.o. za január 2014 v decembri 2013. Do ktorého roku pôjde tento výdavok? Našla som protichodné názory a preto prosím o radu. Našla som, že podľa § 19 ods. 4 Zákona o DzP je to treba časovo rozlíšiť, ale podľa mňa toto nie je ten prípad, aspoň nie podľa tohto §.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
martinez
16.01.14,23:00
ano suhlasim, §19,4 by platil opacne, t.j. ak sro uhradza fyzickej osobe .... tu vsak fyzicka osoba plati sro, takze fyzicka osoba uctujuca v JU to zahrnie do toho zdanovacieho obdobia, v ktorom najomne zaplatila
petkor
17.01.14,08:30
Takže to nie je treba časovo rozlíšiť? Pretože mám zafixované z minulosti, že jediné, čo sa časovo rozlišovalo v jednoduchom účtovníctve bolo nájomné uhradené vopred. To sa už zrušilo? Ďakujem
martinez
17.01.14,09:08
obdobne sa vyjadrili aj v tomto prispevku
http://www.porada.sk/t190334-najomne-platene-vopred-v-ju.html
petkor
17.01.14,09:14
Ďakujem