mirinoxxl
17.01.14,04:28
Ahojte.
Chcem sa spytat, ci mam narok na vratenie sudnych trovov.
Niekolko mesiacov dozadu som podal ziadost o striedavu starostlivost. Bola u mna socialka, vsetko preskumala a chcela este nazor nejakeho odbornika. Boli sme aj tam, vsetko odobril, potom aj socialka ale sudkyna nie. Trval som na tom, ze striedavku chcem. Pytala sa ma, ci som ochotny zaplatit sudne trovy (300€), potom pojdeme k dalsiemu odbornikovi a potom sa uvidi. Povedal som, ze ano. Trovy som zaplatil a uz je to asi 3/4 roka a nic sa nedeje a ani k tomu dalsiemu odbornikovi nas nevolali. Chcem ziadost zrusit a dat si ziadost o znizenie vyzivneho, lebo sa mi narodilo druhe dieta. Matka mojho prveho mi robi stale naschval a vyuziva syna proti mne kvoli tomu, ze si mysli ze jej ho chcem zobrat. Tak sa mozno situacia zlepsi ak tu ziadost stiahnem.
Este by som sa chcel spytat, ci mozem dat ziadost na znizenie vyzivneho aj ked este nie je uzavreta tato prva vec so striedavou starostlivostou.
Dakujem
P.S.: prosim o nazor odbornikov a nie ukrivdenych zien, ktore si myslia, ze to robim pre peniaze. Mozem vas ubezpecit, ze "ano, robim to pre peniaze" lebo platim vyzivne 150€ a pri tom syn byva u mna dost casto napriek rozhodnutiu sudu, ze bude u mna kazdy druhy vikend. Tiez syna šatím, stravujem a podielam sa aj na financovani skoly a mimoskolskych aktivit. Teda moje vydavky daleko presahuju tuto sumu.