zuzka406
17.01.14,09:52
Keďže od 1.1.2014 sme povinní komunikovať s daňovým úradom výhradne elektronicky, chcem sa opýtať, ako im mám doručiť tlačivo "Oznámenie o zániku DP k motor. vozidlám". Cez mail? Predtým som to nosila osobne, ale bojím sa že ma s tým vyrazia..nemáte overenú e-mailovú adresu kam to mám poslať? Ďakujem
Tweety
17.01.14,08:53
Odoslať musíš elektronicky.
zuzka406
17.01.14,08:55
A na akú adresu prosím Vás?
kn-alka
17.01.14,08:58
neexistuje adresa, máš ID, máš heslo, prihlásiš sa na portál fin.správy - el.komunikácia
kn-alka
17.01.14,08:59
zuzka406
17.01.14,09:30
Ahaaa..no to som nevedela..komunikujem len cez E-dane..Ďakujem
Chudíková Katarína
17.01.14,10:08
No, nie je to také jednoduché, ako by sa to javilo. Práve dnes som takýto problém riešila. Chcela som si to preštudovať na stránke DÚ, ale nakoniec som volala na informačné centrum a oni ma poučili ako na to. Odporúčam to tiež takto riešiť.
beatar
17.01.14,10:37
Treba sa prihlásiť na portáli finančnej správy/vpravo hore/ a tam sa dá podať ako príloha - nešpecifikované podania.
Sharon
17.01.14,10:55
Hľadala som to, ale nenašla :-) Je tam len tlačivo Daň z motorových vozidiel. Môžete niekto pomôcť a napísať, kde sa to presne nachádza?
anto
17.01.14,11:15
Upresňujem - po dlhom hľadaní som to našiel: Huráááááá.
Treba sa prihlásiť vpravo hore, otvorí sa nová stránka,
tak vyhľadať "Katalóg formulárov"
klinúť otvorí sa katalóg.
Nájsť - "Nešpecifikovaná oblasť"
Klinúť na nešpecifikovaná oblasť, otvorí sa roletka "Všeobecné podanie pre Finančú správu" -
Klinúť na "Všeobecné podanie....."
Tam je potrebné vyplniť tabuľku - a potom pridať prílohu a to je potrebné hľadať vľavo v strede.
ONJOY!!!!!
anka-s
17.01.14,11:31
Ja som to urobila takto: klient si napisal list vo worde, kde oznamil ukoncenie DP k DzMV (auto, datum). Poslal mi ho ako pdf. Pdf som si ulozila na plochu PC. A potom:
prihlasila som sa cer portal FS, kedze robim pre viacere danove subjekty, vyzvalo ma na vyber subjektu, za ktory idem robit podanie. Potvrdila som.
Vyhodi tabulku, kde si najdes: Katalóg elektronickych formularov. Otvori sa zoznam. Vyberies Nespecifikovana oblast, rozbalis - vyberies vseobecne podanie pre FS, rozbalis - klik v pravo na "ikonku", rozbali sa modra tabulka, ktoru vypisujes:
Adresat = DU, vyberies prislusny DU, pripadne jeho sidlo
Oblast podania = sprava dani
Agenda = dan z motorovych vozidiel
Danovy subjekt = vyplnis udaje subjektu, ktory oznamuje
Obsah podania = ja som sem v kratkosti napisala, ze oznamujeme ukoncenie danovej povinnosti k vozidlu: k datumu:
Priloha = oznamenie
Sposob podania = elektronicky
Popis prilohy = ja som napisala list

POTOM pozries do laveho "okna", kde je policko PRILOHY - klik - sprava priloh - klik - pridat novu prilohu z disku - klik - zadas adresu, kde mas lis ulozeny - nacitas prilohu, zatvoris

Mozes si to daj aj ulozit, ale nemusis.

No a na koniec - podpisat ZEP-om (pripadne dohodou - mas na vyber) a ked to mas podpisane uz len kliknes na PODAT.

Vyssie uvedene je to, co som urobila ja. Dufam, ze je to spravne. Dufam, ze pomohlo.
anka-s
17.01.14,12:34
Este doplnim, ze som si tam niekde vsimla, ze najlepsie je, ked su prilohy vo formate pdf.
avalik
17.01.14,12:52