katka3
17.01.14,11:06
Ahojte, v kupelni mame namontovany elektricky rebrikovy radiator. Teraz po 2 rokoch som zistila, ze mi akosi vychadzaju skrutky zo steny - rebrik zatial drzi je len trosku ochylena vrchna cast. Neviete mi poradit ako to tam nanovo primontovat: Do povodnej hmozdinky dat nieco aby to drzalo ale ako na to?
Stena je ipor a na nej klasika kachlicky.

Dakujem
jslancik
17.01.14,10:10
majstri (alebo svojpomoc) asi nepoužili správne hmoždinky do ytongu. Keďže je to elektrický, tak ho kľudne môžeš (dať) odmontovať, a dať správne hmoždinky, ktoré tam majú ísť a budú držať. Je to jednoduché riešenie a nič "jednoduchšie" neodporúčam - ako "niečo" dávať, aby to držalo.
chandler
17.01.14,11:23
hmozdinku treba vybrat a dat tam novu, do tej povodnej nedavaj nic. ked pojdes do hornbachu tak ti daju vsetko co potrebujes aj vysvetlia ako to tam dat. vyber staru hmozdinku aj skrutku a odnes im to tam.
jezo421
17.01.14,17:18
Uzasna rada. Chcel by som vidiet, ako by si cez obkladacku vlozil tu tvoju hmozdinu. Alebo odporucas na osmicku hmozdinu vyrezat do obkladu 16-ku dieru? :-)
mr.dred
20.01.14,14:10
Uchytenie hmoždinky v "riedkej"stene (hrubá piesková-štrková omietka,staré riedke tvárnice,špára medzi tehlami,tvárnicami) riešim nasledovne.
-vyvŕtanú dieru dobre vyfúkať - vysať od voľného materiálu
-vnútro diery namočiť - vstreknúť striekačkou vodu - vypláchnuť
-zarobím si trochu riedkeho stavebného jepidla a tým za pomoci vhodnej striekačky (ja používam prázdnu kartušu zo silikonu a vytláčaciu pištol) vyplním dieru až po okraj
-do diery vložím hmoždinku s naskrutkovanou skrutkou takého priemeru,aby hmoždinku neotváralo - môže byť aj klinec vhodného priemeru.
-nechám čiastočne vytvrdnúť - do druhého dňa
-Dočasnú skrutku - klinec vyberiem a namotujem požadované zariadenie.Dôležité je použiť predpísanú skrutku do hmoždinky - musí mať dostatočný priemer na to aby otvorilo hmoždinku.
Plné zaťaženie je možné po niekoľko dennom vytvrdnutí lepidla a v pohode to udrží aj umývadlo.
vlado 33
20.01.14,16:40
A čo tak použiť sadru a nečakať niekoľko dní.
mr.dred
21.01.14,09:27
Môže byť aj sádra...ale tá sa tak nespojí s rozrušeným murivom.
Ešte sa ti nerozviklala krabička pod zásuvkou a nevylieza von?
-mne z lepidla určite nie!
ometlo
22.01.14,13:12
Ø vrtáku 8mm pre túto hmoždinku nie je 16! To nie je "vrtulka" ake sa dávali predtým alebo čo sa dávaju do penového polustyrenu.
jezo421
23.01.14,19:05
Link autor rady radsej zmazal. Bola to Fischer GB. Tu je technicky list: www.fischer-cz.cz/PortalData/2/.../fixing.../GB.pdf‎ Aj v nom pisu ze je vhodna na "holy" porobeton. Takze nie na omietnutu stenu a uz vobec nie cez obklad.