AdaMtiM
17.01.14,11:48
V e-dane nie je tento formulár a na novej stránke som to vôbec nenašla.....vďaka. Predpokladám, že stačí mať uzatvorenú dohodu s colnou správou a nepotrebujem na to ZEP.
uko
17.01.14,10:51
nestaci len uzatvorit dohodu. colnici musia vase ID, ktorym sa prihlasujete do portálu fin.spravy akosi naparovat aj na spotrebnu dan. neviem sa celkom presne vyjadrit ale proste colnici vam to musia na tej stranke spristupnit
AdaMtiM
17.01.14,11:39
Vďaka, len dohodu sme podpísali na konci roka a zatiaľ na stránke nič, idem tam volať teda. A po "spárovaní" budem posielať priznanie zo stránky alebo tiež cez e-dane?
JAJA11
17.01.14,11:44
ja mám ten istý problém, len ja som to podala len tento týždeň.... ale ak im to trvá tak dlho, tak to nemám šancu podať DP elektronicky.... stále chodím pozerť cez e-dane, že sa mi sprístupní tlačivo a zatiaľ nič.....
grammatika
17.01.14,11:54
Ak ste dohodu uzatvorili s colnicou. Tak cez mail vám došlo ID. Prihlásite sa na www.financnasprava.sk, katalog formularov a vyberiete tlačivo. Vyplníte. Ulžíte na PFS,a odoslať EZou. Mne sa to dnes podarilo, dohoda bola podpisovaná v utorok.
AdaMtiM
17.01.14,11:56
práve som volala colníkom - pán mi tvrdil, že zle hľadám, že to tam na stránke isto je, ale idem ako radia v inej téme , do katalogu formulárov - vyberiem si čo chcem , dám vyhľadať aj nájde ale nevidím tam žiadnu ikonu e-dane, na ktorú ma má prehodiť - potom sa má stiahnuť súbor a potom prihlásiť na e-dane a už by tam priznanie malo byť ale nejde to ..... porazí ma
postupovala som podľa rady AVALIK v tej to téme... a nič
http://www.porada.sk/t231744-podanie-dp-zo-stranky-fs.html
uko
17.01.14,12:12
aj my sme boli s dohodou este v decembri, lenze to bolo este aj pre colnikov nove. po novom roku sme to doriesovali telefonicky. potrebovali hlavne to ID. ked sa pozriete na stranke fin.spravy Dane - zoznam dani subjektu tam by mali byt vsetky dane, pre ktore ste registrovani. my ked sme to doriesili s colnym uradom, tak nam na stranke fin.spravy pribudol ale novy subjekt - nazov firmy xxxxx(oblast SPD). takze ked sa prihlasim do portálu fin.spravy, dam si vyber danoveho subjektu mam tam firmu xxxxx kde mam vsetky dane okrem spotrebnej a ako dalsi subjekt xxxxx(oblast SPD) vramci ktorej mam len spotrebnu dan .... neviem, ci je to tak spravne. DP som este nepodavala
uko
17.01.14,12:15
...a veru pozrela som aj e-dane. dokonca mi to aktualizovalo a formular pre spotrebne dane tam nevidim....
uko
17.01.14,12:20
skusila som a pise mi, ze nenasli sa ziadne formulare....
JAJA11
17.01.14,12:41
ale mne tlačivo na spotrebnú daň v katalógu rormulárov neponúka :-(....


tak sa mi to podarilo doriešiť... ešte že na colnici sú ochotní ľudia.... správanie na tecnickej podpore FS je teda slabé.... 1.rada - podať to ako všeobecné podanie, druhá rada, že mám zle nastavený prehliadač, až keď som zvýšila hlas, že prehliadač nemám zle nastavený, keďže mi všetko ostatné ide, bola ochotná so mnou komunikovať, ale problém sa jej riešiť nechcelo.... naučená pár fráz a ostatné sa stále pýtala skúsenejších kolegov..... lenže včera som mala taký istý zážitok.... oni jednoducho nevedia ako nájsť chybu, ak si sami neprídete na to kde je problém, tak to nevyriešite :-(..... to zas bude pokút....
AdaMtiM
17.01.14,13:11
áno som už prihlásená v/pod subjektom oblasť SPD ale v tej stromovej štruktúre v katalogu formulárov sa mi tlačivo priznania SD nedá nijako otvoriť ... čo robím zle? Keď sa prihlásim do e-dane - ani tam nemám formulár priznania SD....
AdaMtiM
17.01.14,13:12
takže na spotrebné dane sa prihlasujem pod iným ID ako sa prihlasujem na finančné dane? lebo na colnicu sme šli už s prideleným ID od finančnej správy.....colníci mi tvrdili, že nové ID nemám si generovať pre SD....
AdaMtiM
17.01.14,13:19
postupujem presne podľa príručky //www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/PFS_Pouzivatelska_prirucka_OIZ.pdf
ale dostanem sa len po krok 3.4.2. bod 4 -ďalej mi nejde nič otvoriť ani nevidím nikdy že stiahnuť súbor alebo že by ma to chcelo naviesť na e-dane -nič. Ďakujem za každú radu " po lopate" ..... už osm spustila aj kontrolu počítača, negatívna bola posledná - d.sing, už som to opravila, kontrola vo všetkých bodoch v poriadku a nejde mi to
uko
17.01.14,13:48
ani mne to tlacivo neponuka. a na e-dane nie je este ani tlacivo na dan z prijmov. tak mozno je este skoro...
avalik
17.01.14,13:57
paťuška
17.01.14,14:05
Súhlasím s tebou, ale colníci odo mňa pýtajú papier s mojim ID atď., dala som im identifikátor, ktorý mám od DÚ z r.2012 a stále pýtajú čosi iné, ibaže som z nich chorá, lebo ja mám dohodu s DÚ uzatvorenú ešte v r.2010, potom novú v r.2012 a neviem čo im vlastne mám dať. Mimochodom prístup na SPD tam vidím, ale stále odo mňa pýtajú papier...
uko
17.01.14,14:27
nenasla som tam preco mam vytovreny novy subjekt pre oblast SPD,v ktorom nemam ziadne formulare pre spotrebnu dan. doriesim to telefonicky v pondelok
AdaMtiM
17.01.14,20:03
dnes som to všetko prečítala, príručky všetko a nepomohlo ...práve som si pozrela video https://tpfs.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/2013_12_20_Podanie_Dokumentu%20-%20FINAL.swf - dokonca tam je práve vzor pre SD ktorý potrebujem poslať, ale žiaľ, mne sa nedá otvoriť - rozkliknúť práve konkrétny formulár - ten riadok v stromovej štruktúre, kde je tá ikona list a pero.... takže sa mi nedá postupvať ďalej podľa videonávodu.... musím mať chybu niekde inde /v PC, alebo mi niečo chýba nainštalované.... keďže sa do PC rozumiem ako hus do piva som skončila ....
AdaMtiM
17.01.14,20:19
pre daň z príjmov je možno ešte skoro, ale SD musím podať do 25.1....... och
avalik
17.01.14,20:49
pozrite sa v osobnej internetovej zone na Dane - Zoznam dani subjektu - ja tam SPD nemam a teda v mojom katalogu formularov ich nevidim ... ak ich vo svojom katalogu mate, tak treba klikat na sipku nie na nazov - a potom vpravo sa zobrazuje ikona - bud edane alebo podanie cez portal, ak je tam ikona edane, tak to musite poslat cez edane ak nie, tak sa podava cez portal - kliknut a vyplnat formular, pridat prilohy ak sa prikladaju a odoslat
AdaMtiM
20.01.14,05:42
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a trpezlivosť, už mi to funguje.
uko
20.01.14,10:45
co ste urobili? mne stale nie
AdaMtiM
20.01.14,13:22
dobre klikáte na šípku pred textom názvu priznania? podľa toho videa treba fakt pozorne kliknúť na šípku nie na samotný text... neviem či to bolo fakt týmto , ale od dnes mi to ide
uko
21.01.14,07:04
dakujem. volala som na colny urad. ...opat tam museli nieco oni nastavit