dragonfly
17.01.14,11:49
Zdravim opat po case. Chcela by som sa spytat na skusenosti so ziadostani cudzincov o kratkodobe/turisticke Schengenske vizum.
Nenasla som jasnu odpoved na to ci ku ziadosti staci pozyvaci list s overenym podpisom alebo je potrebna aj ziadost overena oddelenim cudzineckej policie :confused:

Napr. toto je zo stranky MZV



v prípade súkromnej návštevy (návšteva rodiny, známych) - pozvanie vydané pozývajúcou osobou s úradne overeným podpisom pozývateľa, alebo pozvanie overené príslušným oddelením cudzineckej polície Policajného zboru. Pozvanie overené oddelením cudzineckej polície Policajného zboru je možné žiadať od vízových žiadateľov akejkoľvek štátnej príslušnosti.

Toto je zo stranka Migracne informacne centrum



voucher vydaný cestovnou kanceláriou alebo pozvanie vydané pozývajúcou osobou, prípadne pozvanie overené príslušným oddelením cudzineckej polície



Toto je tiez z MZV

K žiadosti o udelenie Schengenského víza je potrebné predložiť:



platný cestovný doklad
farebnú fotografiu s rozmermi 3 x 3,5 cm zobrazujúcu jeho aktuálnu podobu
doklady potvrdzujúce účel pobytu
finančné zabezpečenie pobytu
zabezpečenie prostriedkov na vycestovanie (napr. spiatočná letenka, alebo rezervácia)
doklad o zdravotnom poistení
iné doklady (zabezpečenie ubytovania, pozvanie) nie staršie ako 90 dní potrebné na rozhodnutie o žiadosti o udelenie víza
ďalšie doklady podľa požiadavky ZÚ SR /GK SR
na požiadanie sa cudzinec osobne dostaví na pohovor

Tu sa teda ta policia opat nespomina! :confused: :eek: Proste chaos :mad:

Mate nejake osobne skusenosti? Problem je aj v tom, ze ja som momentalne v zahranici :o a na slovensku navstevu by sme cestovali spolu, takze vybavovat osobne na policii overenie ziadosti navyse za 33 eur je dost od ruky:confused: Musel by to vybavit niekto z rodiny adresy kam pozyvam. Takze ked som tu a mozem rovno pozvat, napisat pozvanie a overit ho priamo tu, bolo by to urcite vhodejsie ako vybavovat cez neviem koho a slovensku a posielat to tu a dufat, ze sa to nestrati :D

Btw. pisala som aj na miestnu ambasadu, odpoved vsak doteraz neprisla, co vsak kulturne by bol aj tak sok tak rychlo a samozrejme ked som tam volala tak uz bol office zatvoreny takze az v pondelok a rada by som mala osobne skusenosti, ono je to vzde lepsie.

Dakujem vsetkym! Prosim pozitivne :D
arizona
17.01.14,10:56
bodliak
17.01.14,11:17
Záleží aj od toho, z ktorej krajiny niekoho pozývaš.
Odomňa chceli striktne lajstrá z cudzineckej polície a tí to podmieňovali ďalšími papiermi... až sme sa na to vykašlali ...
Hlavne že vagabundov tu máme plno aj bez pozvaní.
dragonfly
17.01.14,11:26
no prave, som momentalne v Indii, takze by ja sa dostavit na policiu nemozem :( a rada by som sa vyhla tomu, aby mi to musel niekto z rodiny vybavovat, kedze aj najblizsie oddelenie nie je az tak blizko, takisto aj tu budeme musiet visa riesit caz agenta, kedze ambasada je v dilli a je to odtialto riadny kus :(
dragonfly
17.01.14,11:29
India, mam znameho co vybavoval schengenske viza asi cez rakusko, proste navstevoval viac krajin tak to nebolo cez slovensko priamo, ale te tvrdi ze to je uplne bez problemov. Akurat ze to pozvanie v tomto pripade. Uz aj rozmyslam, ze zabukovat nejake ubytko to potom zrusit, proste neriesit to cez sukromne pozvanie. Inak nemali by mat az take problemy, dotycny je tu zamestany s rodinnymi zavazkami, takze by si nikto nemal mysliet ze im ide zdrhnut :P tieto udaje by sme tiez chceli prilozit k ziadosti.
ejulienka
27.05.14,19:28
Ahoj,
momentalne vybavujem viza pre filipinca. Na ambasade je striktne napisane,ze potrebuju list overeny policiou. Podarilo sa ti nakoniec viza vybavit? Ja mam vsetko pripravene akurat stagnujem na otazke co uviest do ucelu navstevy a do vztahu s danou osobou... nejde o rodinu, ale buduceho manzela a pozyva ho moj otec. Bojim sa, ze ked napisem buduci zat, tak to rovno zamietnu :)
dakujem za feedback
dragonfly
04.06.14,12:09
tak my sme sa k ziadosti o viza nakoniec ani nedostali,ale vybavene sme mali vsetko. Ja som to policajne pozvanie mala tiez cez tretiu osobu ale tam sa to dalo uhrat pozvanie kedze tu v indii uz bol. No ak otec na filipinach nebol neviem to vobec posudit ci radsej pravdu povedat aby to nezatrhli. Ale zas ked som volala s ambasadou s tym ze ja pozvat nemozem ked na sk nie som,tak v tretej osobe problem nevideli len co zas ta policia ono to bude mozno tiez individualne ako sa vyspia