mifo191
17.01.14,11:59
ahojte poradaci, chcel by som Vás poprosiť o radu, som dopravca(nakladná doprava) a práve od dnes som zapísaný v OR, t.j.17.01.2014 takže by som mal prejsť na PÚ,avšak čítam ustanovenie na www.drsr.sk, pokial ak dobré chápem ešte rok 2014 môžem učtovať v JÚ a od 2015 v PÚ.???kedže žijeme na SR,kde 1 zákon niečo umožnuje, 2 zakon to zakazuje,chcel by som sa opýtať niekoho kompetentnejšieho kto sa v danej veci vyzná či mam začať učtovať v Pú už teraz či až od roka 2015??ďakujem všetkým za odpovede
avalik
24.01.14,07:07
Zákon o účtovníctve

§ 9
(3) Prechod zo sústavy jednoduchého účtovníctva do sústavy podvojného účtovníctva je povinný, ak účtovná jednotka nespĺňa podmienky ustanovené v odseku 2 pre účtovanie v sústave jednoduchého účtovníctva. Prechod zo sústavy jednoduchého účtovníctva do sústavy podvojného účtovníctva a zo sústavy podvojného účtovníctva do sústavy jednoduchého účtovníctva sa uskutočňuje vždy len k prvému dňu účtovného obdobia nasledujúceho po účtovnom období, v ktorom účtovná jednotka zistila skutočnosti, ktoré sú dôvodom na zmenu účtovnej sústavy.



Ak je tvojim účtovným obdobím kalendárny rok, prejdeš na PÚ od 1.1.2015.
kn-alka
24.01.14,07:29