lotina
17.01.14,13:01
Zdravím, mám problém a myslím, že nebudem sám. Snažím sa poslať DP, ale zastavil som sa skoro na začiatku. Tak mám vozidlo N1, ale túto možnosť DP nedáva. Pritom v technickom preukaze mám označenie kategórie N a druh vozidla 1. A po druhé, Vo lV. oddieli riadok 35 je znenie : celkový počet vozidiel v dodatočnom DP. Ale ja podávam riadne DP. Na papierovom formulári je to správne, ale elektronický formulár nie. Má ešte niekto tento problém, a ak áno, čo s tým? Na FS mi nik nezdvíha telefón a ani mi neodpovedajú na e-mail.
Žabinka
17.01.14,12:08
Údaje dávaj podľa DP.. Riadok 03, kategória N, 04 druh vozidla 2. V IV. oddieli r.35 mám Celkový počet vozidiel v daňovom priznaní, nie v dodatočnom DP.
Ja mám príves, v TP O2, podľa DP O6. Daňová správa to má proste označené inak, ako dopravný inšpektorát.
kn-alka
17.01.14,12:08
http://www.porada.sk/t232324-vozidlo-kategoria-n1-a-dp.html

k tomu riadku 35..... nepozeráš náhodou na riadok 42?
lotina
17.01.14,13:11
Nie nepozerám riadok 42, ale riadok 35. A konečne som sa dovolal na FS a tam mi povedali, že nie som prvý, kto má tento problém, len mi nevedia poradiť, čo s tým.Takže ???
mimabb
17.01.14,13:20
kde by som prosim nasla prelozene do danovej "reci" kategorie automobilov z min.vnutra?
Antonia Jendrišáková
17.01.14,16:16
Nemáš na začiatku zafajknuté dodatočné ?
kn-alka
19.01.14,00:57
kategórie máš rovno v tlačive (pozri obr.č.2), alebo v poučení
mimabb
19.01.14,19:26
áno v poučení sú vymenované a to je všetko...
podľa technického preukazu je automobil kategórie N1, ale aj Žabinka napísala, že tie kategórie automobilov podľa ministerstva vnútra nesedia s kategóriami pre DzMV http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=36301&prm2=70172
tiež som vypisovala DP a dala kategóriu auta podľa technického preukazu a vypisuje mi to chybu
nikde neviem nájsť presnú definíciu podľa daňovákov, ktoré autá kam treba zaradiť
Žabinka
19.01.14,19:51
nezaraďuješ podľa TP.. rozklikni si riadok kategória a vyber N, rozlikni druh vozidla a vyber nákladné (ak je nákladné)-mala by to byť 2..
avalik
19.01.14,20:35
V TP mas kategóriu N1 - pozri zákon 725/2004 - príloha 1 ... a) kategória N1 – vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg,
- čiže nie je to kategória N a druh vozidla 1 ale kategória N1

v DPzMV ho teda označíš v R3 kategória vozidla - N a v R4 druh vozidla - 2 (nákladné vozidlo - nemôžeš tam dať 1, lebo podľa TP to nie je osobné vozidlo)

v eDane je R35 označený ako "celkový počet vozidiel v daňovom priznaní" - na akej adrese si získala elektronický formulár?
avalik
19.01.14,20:45
ak je kategoria N, nemoze byt druh vozidla osobne
Žabinka
19.01.14,21:54
máš pravdu Valika, nedá sa to tak vyplniť pri N1-osobnom.. nákladné je proste nákladné.. opravila som to..
lotina
20.01.14,09:04
K otázke do Antónie, nemám zafajknuté dodatočné, ale riadne a k tejto otázke, elektronický formulár mi vždy vyhodí, keď sa prihlásim a idem cez e dane, ako vždy.
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/. Odkázali ma na túto stránku.
bodliak
20.01.14,23:13
Ja mám aj elektronický formulár OK, riadok 35 neobsahuje slová "v dodatočnom" ani keď na prvej zvolím dodatočné DP.

Skús si v položke menu "Pomocník" vybrať "O aplikácii"
a v otvorenom okne kliknúť na podčiarknuté "ju aktualizovať".

Všetky formuláre budú nanovo stiahnuté zo servra daňovej správy.