r_e_n_e
17.01.14,15:16
Ohlasil som na stavebny urad rekonstrukciu kupelne a dostal som stavebne povolenie.

Nemenil som dispoziciu kupelne a vyberal som iba umakartove jadro.

Taktiez som nemenil elektricke vedenie avsak zmenil som jeho trasu. mam vsak problem, lebo predtym a ani teraz nemam prudovy chranic. Podla zakona by vsak prudovy chranic uz mal byt.

Mozu mi toto riesenie na stavebnom urade zamietnut?
jslancik
17.01.14,14:29
skutočne si dostal "stavebné povolenie". To je divná reko bytového jadra, keď bolo treba stavebné povolenie.
r_e_n_e
17.01.14,18:24
No pani na stavebnom povedala mi, ze v tomto pripade mam oznamovaciu povinnost.
jslancik
19.01.14,16:28
Presne tak. Stavebné povolenie je úplne iná vec. Dostal si súhlasné stanovisko k OHLÁSENIU, tak môžeš robiť ohlásené veci. Do elektriky ti moc kecať nikto nebude. Mal by si to spraviť dobre, čo najlepšie. Podľa predpisov a noriem. Nesieš za to zodpovednosť, hlavne ak sa niečostane.
A prečo ho tam nedáš? Prečo to nechceš spraviť dobre?
r_e_n_e
19.01.14,19:35
Tak som pozrel lepsie tu moju oznamovaciu povinnost. Stavebny urad mi vydal povolenie na rekonstrukciu a to na dobu dvoch rokov od dorucenia. Nikde sa nic nespomina, ze po dvoch rokoch musim odovzdat nejaky doklad na stavebny urad alebo bytove druzstvo. Dostal som sice papiere, ktore mam odovzdat pri ukonceni rekonstrukcie, ale nikde nie je termin dokedy.
Takze ak som este nedokoncil rekonstrukciu, iba som ju prerusil, tak si po uplynuti dvoch rokov od povolenia budem zrejme asi znova musiet poziadat o schvalenie pokracovania danej rekonstrukcie...

Ja som elektroinstalaciu nechcel a nemusel menit. Ta totiz bola este vporiadku. Jedine co som zanedbal, bol prudovy chranic, ktory sme zabudli pripojit.

Kazdopadne, pokial som neukoncil rekontrukciu, tak nemam podla toho co som cital stanoveny termin, dokedy musim odovzdat papiere (doklad o realizovanej rekonstrukcii + dokumentacia) na Stavebnom urade a na SBD.

Alebo sa mylim?
jslancik
19.01.14,19:45
Chlape, nie si ty môj brat? :) ten tiež rieši zbytočné veci... Nikto to nekontroluje. Kto by kontroloval, ci si vykonal rekonštrukciu podľa ohlasenia. Z objektívnych dôvodov dôjde k odchýlkam. Pokiaľ to nie je nebezpečné, tak nik nič nemôže namietať. Takže ak si stojíš za kvalitou, nemáš sa čoho báť. Otázka je, ci stojíš. Mimochodom, odbočil si od témy ohľadom chrániča.
r_e_n_e
22.01.14,11:13
:D neviem o tom, ze by som bol tvoj brat.
Urcite je vsetko v poriadku. V prerobenej kupelni uz zijeme 2 roky a vsetko funguje ako ma.

Ja len, ze po rekonstrukcii by som mal odovzdat papiere na stavebny urad a SBD, ale termin dokedy na papieroch nikde nevidim.
ometlo
22.01.14,12:04
V oznameni stačí náčrt rukou a nie je potrebné el. schéma, len stavebná dispozícia. ALE od čias, keď začala EU kafrať do života, je pohľad na el. inštaláciu v "priestory s vaňou a sprchou" kruto tvrdý. Pokiaľ nebudú vyžadovať revíznu správu, bude kľud. Inak aj svietidla musia v celom priestoke mať IP 44 (krytie proti striekajucej vode). Popis http://pinel.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=55%3Akupelne-elektricka-intalacia-v-priestoroch-s-vaou-alebo-sprchou-mimo-vymedzenych-zon&catid=5%3Alanky&Itemid=24&lang=en A či vám to môžu zamietnuť? Ak ste v žiadosti uviedli aj rekonštrukciu el. inštalacie, počítam, že sa budu pýtať, lebo Ak je súčasťou rekonštrukčných prác aj kompletná výmena elektrických rozvodov, treba vykonať skúšku a vydať revíznu správu odborne spôsobilou osobou.
palobb1
25.01.14,18:26
Ja som vlani v lete robil kompletnu rekonstrukciu bytu z povodneho stavu. Menil som dispoziciu kupelne aj kuchyne a na stavebnom urade ich zaujimalo iba to rozmiestnenie ako to bude asi vyzerat. Do ziadosti som spravil taky hruby nacrt a to mim stacilo. Samozrejme som menil aj komplet elektroinstalaciu, ale to ich vobec nezaujimalo.