vulxy
17.01.14,19:14
zdravim,stala sa mi taka vec ze sa mi na notbuku pri otvarani zlomil jeden z tych pantov co drzia obrazovku,a to tak ze vo vnutri a je to cele skrivene,ani otavarat ani zatvarat......asi nieco vo vnutri sa tiez zlomilo a vzpriecilo.
otazka je ze ked odsrobujem srobiky na panely(je ich 8ks)tak nerozpadne sa mi to totalne?resp.naco si mam davat pozor?
inac LCD funguje v pohode a ked je to rizikove radsej to necham tak ....vdaka za reakcie
Chobot
17.01.14,18:34
Zver to radšej servisu. Ak povedia, že sa to nedá opraviť, potom môžeš experimentovať alebo si kúpiť nový.

Rozobratím môžeš prerušiť kábliky vedúce zo základnej dosky k monitoru.

Záleží len na tebe, ako si veríš a ako si technicky zručný.

A navyše - náhradnú súčiastku sám ťažko zoženieš.
misoft
17.01.14,18:38
Opraviť sa to dá - lenže to chce rozobrať nielen zobrazovač, ale aj telo - pánty sa musia uchytiť na oboch dieloch (bez demontáže to nepôjde). Okrem toho by si si musel zohnať aj pánty.
Radili ostatní - radšej servis - i keď to bude o niečo viac stáť, na druhej strane servis to urobí dôkladne a ešte za robotu ručia.
vulxy
17.01.14,18:52
ide o to ze uz je to stary srot,do servisu uz nema cenu ,ja by som len tak podomacky chcel ....namiesto pantov tam nalepim epoxidom :)kovanie z plotu len nech sa to otvara.....take nieco som este nerozoberal preto sa pytam ci si nieco mozem totalne pokazit.....a este by som sa zaujimal ako je riesene kablovanie...tj:skade vedu kable do lcd z pocitaca?
misoft
17.01.14,18:57
Väčšinou okolo pántov.
KoxXxo
17.01.14,19:28
nerozpadne
vulxy
19.01.14,16:06
a rozpadlo......resp vsetko zhaslo,uz si cely den hladam nahradu v eshopoch,zil 7rokov..cest jeho pamiatke.. zatial to vidim na Lenovo B59O za este znesitelnych 3OO bubakov...alebo nejaky navrch?
misoft
19.01.14,20:21
Tak smola....