virka
25.03.06,14:28
Do akých príjmoch mám zaradiť províziu z predaja kozmetiky M.K.Provízia je vo výške 16.000,- . Uvedený daňovník to robí popri HPP a DDP.Je to príležitostný príjem, ktorý sa do 22.000 nezdaňuje? Objednávky nerobí pravidelne. Tento príjem je zo 4 objednaní. Ďakujem Virka
Marianna01
25.03.06,15:34
Ja by som to dala ako príjem z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním - §6 ods. 2 písm.b.
Jednorazový príjem to nie je - objednával to predsa 4x. Náhodilý takisto nie. Takže by som to určite zdanila
virka
25.03.06,17:36
Ja by som to dala ako príjem z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním - §6 ods. 2 písm.b.
Jednorazový príjem to nie je - objednával to predsa 4x. Náhodilý takisto nie. Takže by som to určite zdanila



Dakujem Ti Virka
Marianna01
26.03.06,09:09
Dakujem Ti Virka
Rada som pomohla :)
učtovníčka
26.03.06,21:12
Nadviažem na túto tému, lebo mám klienta ktorý má príjem ako odmenu za obraty dosahované pri nákupoch od istej MLM firmy. Nie je možné tieto príjmy zaradiť do iných príjmov § 8...? Veľmi by ste ma potešili s kladnou odpoveďou, lebo vlani bol 60% paušalista a čo s ním teraz keď rok 2004 mu zostal otvorený a bolo by treba dodaniť cez 50 tis. Aké sú sankcie pri podaní dodatočného DP z titulu zmeny spôsobu účtovania? Mám z toho hysáky na záver plodného mesiaca. On ešte väčšie keď som mu spočítala 25% paušál, čo je jedna z možností. Prosím Vás poraďte.......Ďakujem
učtovníčka
27.03.06,08:26
Prosím, ak má niekto sekundu času a odpovie. Ďakujem
Johanka
27.03.06,08:32
V prvom rade od neho vymám zmluvu, na základe ktorej sú mu odmeny vyplácané. Ale toto nebude do § 8 .... Určite to nie je jednorázový, príležitostný príjem.
Len nerozumiem , z čoho máte problém. Mal by vyššie skutočné náklady ako by vyšli "paušálne" ?
Marianna01
06.04.06,15:06
No, je to asi dosť neskoro, reagovať na túto tému, možno to ale pomôže... Ja si myslím, Johanka, že v r. 2004 si daný podnikateľ uplatnil paušál 60% na všetky príjmy - aj neremeselné. Na to, samozrejme, nemal nárok. Preto má hlavu v smútku, že čo sa stane, keď bude musieť dodaniť 50tis.
Je to tak, Účtovníčka?
No ale zas Johanka má pravdu, nie je to § 8, ak ovšem celý ten príjem nebol vyplatený naraz. Čo zrejme nebol (aspoň si myslím... ?)