Ketchupino
17.01.14,20:31
Prosím o radu

Včera som predal auto. Kupujúci prišiel, dal skúšobnú jazdu, obhliadol vozidlo, oboznámil som ho o všetkých mne známych vadách (poškodený nárazník). Ešte v DEŇ predaja som bol s autom na STK , EK. Všetko v poriadku, obhliadnuté, dostal som STK,EK. Podpísali sme KPZ, kde kupujúci vyhlasuje že bol so stavom vozidla oboznámený obhliadkou a skúšobnou jazdou a kupuje je v stave v akom sa nachádza. Dnes som ho bol odhlásiť.

Dnes mi dotyčný písal že doma ešte vozidlo prehliadal a našiel niekde pod podblatnikóm hadicu od turba ktorá je od oleja a má podozrenie že prepúšta olej aj turbo. Žiada odo mňa kompenzáciu. Ja som si tej závady nebol vedomý, neviem či je to vobec pravda atď. a vobec som mu neni ochotný niečo kompenzovať. Pritom auto na STK nenašli v ten deň nijaké závady. Chcem sa opýtať či má nejaké páky na mňa ako by mi mohol uškodiť.

ďakujem
Erik Jakubík
19.04.14,09:17
Dobrý deň, podľa zákona má nárok 6 mesiacov na skryté vady. V prípade ak by si žiadal akúkoľvek kompenzáciu na sude má teoretickú šancu na úspech avšak závisí čo by povedal mechanik ktorý vykonával STK, znalecký posudok či daná vada musela byť už v momente predaja auta alebo bolo možné vadu spôsobiť neskôr. Vzhľadom k tomu, že turbo na aute je spotrebný materiál ako narp. benzin ., kedže aj výroba ruči do x km za to turbo alebo x rokov potom môže zo dňa na deň odísť ale aj môže vydržat x km.
Avšak ak sa ukáže, že vada bola už pred predajom vozidla bolo by to obrovské navýšenie kompenzácie spojené s trovami súdneho konania.
arizona
19.04.14,12:55
Jeho podozrenie ako dokaz nestaci!
Kupoval ojazdene vozidlo,vozidlo preslo pred predajom odbornymi kontrolami,ktore zavadu nenasli, takze sa asi jedna o spekulanta, ktory chce iba dostat zlavu. S prip. chybyckami u jazdeneho auta musel ratat...
Ty si podla opisu postupoval ferovo, takze ny tvojom mieste by som na ziadnu "kompenzaciu" nepristupila