wasya
18.01.14,07:26
lujza.j
18.01.14,06:30
to je čo?:eek:..ak ťa nevzali do policajného zboru ta chvála bohu!!!
wasya
18.01.14,07:23
co je zmier? a preco chvalabohu?
lujza.j
18.01.14,08:09
no ešte lepšie... :cool:...sa mi "páčia" tieto rozumové pochody:D
avalik
18.01.14,08:13
-To, ze ty mozes poziadat o prijatie do PZ, neznamena, ze do PZ ta musia prijat.
lujza.j
18.01.14,08:16
ale právnik povedal, že môže...
avalik
18.01.14,08:25
jj ... ale nastastie PZ spravne vyhodnotil ziadost ;)
mirko70
18.01.14,08:29
priateľu,ja som sa kedysi 2x pokúšal vstúpiť do policajného zboru.Testy za jedna,zdravotný stav výborný,telesná zdatnosť bez zaváhania....no ale kedže som nemal tú správnu tlačenku a ani som nikomu nič nedal do obálky...hold smola.
jslancik
18.01.14,08:56
a ešte si nemal zmier, to je veľmi dôležitá vec :D On ho ale má, a preto sa oprávnene čuduje :)
lujza.j
18.01.14,09:31
ved ešte že tak:)ufff
lujza.j
18.01.14,09:32
neviem kedy je to u teba kedysi... ale buď rád o nič si neprišiel....
pavol54
19.01.14,08:09
čo je to" rozumové" sa za chvíľu spýta tak ho radšej predbehnem
misoft
19.01.14,09:31
"Mám zmier a aj tak ma nevzali do PZ...pritom mi bolo povedané oid právnika že môžem..."

Milý-zlatý - právnik toho nakecá........

A o prijatí do PZ on nerozhoduje - na to sú iní - členovia prijímacej komisie PZ, výsledky pohovorov a testov, čistý výpis....

A doplním - i keď bol zmier v nejakom súdnom spore a pod. - tak sa to tiež značí do spisov - pretože zmier má účinok právoplatného rozsudku.
§99 Občianskeho súdneho poriadku - http://www.zakonypreludi.sk/zz/1963-99#p99
taiko
19.01.14,09:34
:D
taiko
19.01.14,09:35
wasya, ty sa pytas co je zmier? ved to mas v otazke
misoft
19.01.14,10:19
On to nepochopil - vôbec - tak mu dám malú "lekciu" -
Občiansky súdny poriadok §99 - ale aj tak sa o zmieri robí zápis v súdnych dokumentoch
lujza.j
19.01.14,10:26
myslím, že mal na mysli zmier v zmysle trestného porádku....:D
Zmier
§ 220

(1) V konaní o prečine, na ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody, ktorého horná hranica
neprevyšuje päť rokov, môže prokurátor so súhlasom obvineného a poškodeného rozhodnúť o
schválení zmieru a zastaviť trestné stíhanie, ak obvinený
a) vyhlási, že spáchal skutok, za ktorý je stíhaný, a nie sú odôvodnené pochybnosti o tom, že jeho
vyhlásenie bolo vykonané slobodne, vážne a určito,
b) nahradil škodu, pokiaľ bola činom spôsobená, alebo urobil iné opatrenia na náhradu škody, alebo
inak odstránil ujmu vzniknutú trestným činom, a
c) zloží na účet súdu a v prípravnom konaní na účet prokuratúry peňažnú sumu určenú konkrétnemu
adresátovi na všeobecne prospešné účely, a táto peňažná suma nie je zrejme neprimeraná
závažnosti spáchaného trestného činu
a vzhľadom na povahu a závažnosť spáchaného činu, na mieru akou bol trestným činom dotknutý
verejný záujem, na osobu obvineného a na jeho osobné a majetkové pomery považuje takýto spôsob
rozhodnutia za dostačujúci.

(2) Schváliť zmier podľa odseku 1 nemožno, ak

a) trestným činom bola spôsobená smrť osoby,
b) je vedené trestné stíhanie pre korupciu, alebo
c) je vedené trestné stíhanie proti verejnému činiteľovi alebo zahraničnému verejnému činiteľovi.
§ 221

(1) Ak to okolnosti prípadu vyžadujú, pred rozhodnutím o schválení zmieru prokurátor vypočuje
obvineného a poškodeného, najmä na spôsob a okolnosti uzavretia zmieru, či zmier medzi nimi bol
uzavretý dobrovoľne a či súhlasia so schválením zmieru; výsluchom obvineného zistí, či rozumie
obsahu obvinenia a či si je vedomý dôsledkov schválenia zmieru. Súčasťou výsluchu obvineného
musí byť vyhlásenie, že spáchal skutok, za ktorý je stíhaný.

(2) Pred výsluchom treba obvineného a poškodeného poučiť o ich právach a o podstate zmieru.
misoft
19.01.14,10:37
Teda de facto - i tu sa všetko značí.....a je to v lajstrách .... a on chce k polišom :D:D:D
misoft
19.01.14,10:46
...ale inak to ide v súbehu s Obč. súd. poriadkom.
viktorviktor
19.01.14,13:14
právnik ti povedal čo si chcel počuť, žiadosť môžeš podať vždy aj keby si bol vo výkone, aj zmier sa zaznamenáva , takže policajti vedeli o zmieri
mirko70
19.01.14,15:03
pravda,pravda....dnes ani nebanujem :)
lujza.j
19.01.14,15:05
to som rada:)myslela som si....alebo teda dúfala....