huto
18.01.14,10:37
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu pri vypĺňaní nemeckých daňových tlačív. Vie niekto kde by som našiel vzory na vyplnenie alebo by mi vedel nejako ináč poradiť....viem, že musím vyplniť Einkommensteuer aj Anlage N ale neviem ake ďalšie prílohy mi ešte treba.Pracoval som v Nemecku 7 mesiacov a 1 mesiac na Slovensku. Za každú pomoc Vám vopred ďakujem . S pozdravom Martin
avalik
18.01.14,10:51
no ja by som skusila na stranke nemeckej danovej spravy
zanetth
18.01.14,10:53
Formuláre nájdeš tu https://www.formulare-bfinv.de/ffw/content.do a hneď sa dajú aj vyplniť na PC a vytlačiť. Ak si bol zamestnancom tak by si mal podľa všetkého vyplniť formulár pre daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou (číslo 011) a spomínanú prílohu N, ktorá sa vypĺňa na základe potvrdenia o príjmoch za rok 2013 od nemeckého zamestnávateľa. To, že si pracoval na Slovensku nemecký finančný úrad nemusí zaujímať, ak máš trvalý pobyt na Slovensku a si tu daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou tzn. v slovenskom DP musíš priznať všetky príjmy - z Nemecka aj zo Slovenska. Nie každý zamestnanec je povinný v Nemecku podať DP, záleží do ktorej daňovej skupiny si bol zaradený, ak si bol napr. v daňovej skupine 1 (slobodný, bezdetný, bez ďalších príjmov z Nemecka), nemáš túto povinnosť, pretože preddavky na daň z príjmov sa odvádzajú každý mesiac a tým pádom je tvoja daňová povinnosť vybavená Ale ak predpokladáš, že by ti mali vrátiť časť zaplatených preddavkov na daň, samozrejme DP musíš podať. Termín podania DP v Nemecku je spravidla do 31.5., ale dá sa požiadať na príslušnom finanzamte o jeho predĺženie.