rastislav5
18.01.14,14:46
Dobrý deň,
chceme založiť s.r.o., dvaja spoločníci a sídlo na SR. Išlo by o celoročné sprostredkovanie stavebnej práce pre živnostníkov zo Slovenska na stavbe v Belgicku (mali by sme zmluvu s belgickou stavebnou firmou,ktorá nám vyplatí peniaze,ktoré následne podľa zmlúv rozdelíme živnostníkom). Akou formou môžeme túto činnosť realizovať (aký predmet podnikania)? Zaujíma ma aj, či budeme potrebovať vytvoriť organizačnú zložku v Belgicku a či bude treba platiť daň z príjmu aj v Belgicku aj na Slovensku.

Vopred ďakujem za odpovede.
Moja SRO
18.01.14,15:24
predmet podnikania "sprostredkovanie zamestnania za úhradu"
rastislav5
19.01.14,19:41
ďakujem za odpoveď. Z jednej poradne som dostal odpoveď, že by išlo o voľnú živnosť - Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb. Lebo ja by som nesprostredkoval zamestnancov, ale služby iných živnostníkov.
a_je_to
20.01.14,12:41
Na pôsobenie v Belgicku by stačilo aj sprostredkovanie. Ale ... si uvedom vec, že v Belgicku s tebou ako sprostredkovateľom nikto žiadnu takú zmluvu neuzavrie, iba nejaký tamojší magor. Ostatní investori uzatvárajú zmluvu so zodpovedným odborným stavebníkom s dobrými referenciami - generálnym dodávateľom. Ktorý si hľadá svojich subdodávateľov na odborné práce a odberateľovi osobne ručí v garančnej lehote za kvalitu svojich prác, vrátane prevzatých subdodávok. Na to je potrebná stavebná činnosť s certifikátmi, ktoré uznáva aj Belgicko, nie nejaké príštipkárstvo. Ak stavebná akcia generálneho dodávateľa bude trvať dlhšie, ako pol roka, musí sa v Belgicku registrovať ako stála prevádzkáreň zahraničnej firmy. Aj so všetkými daňovými povinnosťami z toho vyplývajúcimi. Subdodávateľ - živnostník, ktorý položí dlažby za týždeň a odide, sa registrovať nemusí.
rastislav5
22.01.14,09:39
ďakujem pekne za odpoveď. Čo sa týka zákazníkov a referencií, s tým by problém nemal byť, vzhľadom na pôsobenie môjho spoločníka v Belgicku už niekoľko rokov. Založenie sro bude vnímané ako krok vpred aj pre zákazníka.