čongo
18.01.14,17:06
Ahojte mam problem s vodou, respektíve s potrubim. Je nakrivo osadene ze nemozem osadit bateriu. Mate s tym nejake skusenosti ako to vyrovnat?
brodozz
18.01.14,16:31
ak sa nemylim tak sa to vola" etazka",mas to natocene na potruby?
čongo
18.01.14,16:36
jj etazka a ked som ju natocil na potrubie tak jedna je dobre a druha je naklonena na pravo a nemozem tam zakrutit bateriu :-/
brodozz
18.01.14,16:44
zavolaj vodara,ten to poriesi.
čongo
18.01.14,17:05
hmm dik za radu.
bodliak
18.01.14,17:08
Buď to vyriešiš natočením takýchto etážok alebo ti to posunie vodár.
čongo
18.01.14,17:16
to su etažky na rozširovanie a ano tie som pouzil ale musim to este narovnat a nie som si isty ci to mozem silovo urobit aby mi nieco neprasklo v stene
LukyKs
18.01.14,17:28
Ak nevieš, tak to nerob
mr.dred
18.01.14,17:54
Toto je základná chyba pri inštalácii potrubia na batériu,ktorá je "na stenu".Pred omietnutím - okachličkovaním,treba potrubie vycentrovať za pomoci prípravku,alebo starej batérie s rovnakou roztečou vývodov,lebo potom sú takéto problémy.
Nenapísal si typ rozvodu - železo - plast - aluplast..
Môžeš skúsiť vyškrabať omietku - lepidlo okolo tej krivej vývodky zo steny,nakrútiť do kolienka (ak tam je vnútri) nejakú trubku a skúsiť to vyrovnať.Potom namontuj batériu na etážky bez tesnesní a vývodku v stene nanovo zalep stavebným lepidlom a nechaj vytvrdnúť.Potom skús bateriu normálne namotovať a pevne dúfať,aby to v stene neprepúšťalo na spojoch.
čongo
18.01.14,18:14
ono to je tak ze sme prerabali kupelnu a nedaval som stary obklad dole natrel adheznym mostikom a na to isla nova dlazba, takze rozvody su zelezne. Predtym tam bola 10 bateria, lenze ja som potreboval to rozsirit na 15 tak som kupil nadstavce, rozširovaciu etazku a ked som to namontoval ukazalo mi ze je to nakrivo a teraz neviem co s tym
mr.dred
19.01.14,04:52
Ak to nejde narovnať v stene (ako som písal predtým)-moc sily do toho nedávaj,lebo etážky aj batéria sú z pomerne krehkej zliatiny a skôr sa zlomia,ako zohnú.
Pokiaľ ti chytí závit prevlečnej matice baterie na etažku (ale tesnenie nesadne), koniec etažky zabrús došikma tak,aby to bolo rovnobežné s batériou.Pokiaľ je vôľa na prevlečnej matici malá a nedá sa naskrutkovať na závit - vyskrutkuj ju von z batérie (aj so sedlom - väčšinou to ide imbusovým kľúčom) a trochu zväčši vnútorný otvor na matici (pilníkom),aby mala vôľu a dala sa naskrutkovať aj zošikma.Zabrús etážku,aby sadlo tesnenie.Prípadne ešte vlož pod maticu a prírubu čo ju drží nejakú mäkkú plastovú podložku (krúžok na záclony...),aby bol prítlak na prírubu rovnomernejší.Takúto úpravu zrejme bude treba spraviť na oboch pripojeniach,aby sa batéria dala dobre vycentrovať - aby to aj nejako vyzeralo a batéria bola rovnobežne so stenou.
vlado 33
20.01.14,16:59
Toto je trefa do černého ako hovoria Česi. Vypiluj, daj krúžok zo záclony(keď sme pri záclone je krúžok 24mm). Milujem slovenských kuťilov, takých nájdeš už iba v Indii. A čo ti hovorí posuvné meradlo a premeranie. Keď raz (neide tak neide), dám tam 100mm batériu.