RichardE
19.01.14,10:27
Kúpil som staršiu nehnuteľnosť a chcem pripojiť elektriku. Je nutné kábel dostať popod asfaltku od stĺpu na druhej strane ulice k domu. Rozhodol som sa pretlačiť elektriku bez rozbíjania cesty. Nik mi to však neurobí, pokiaľ nezistím hĺbku vodovodného potrubia vedeného takmer stredom vozovky aby sme potrubie nesekli. Vodári len určili trasu a tvrdia, že hĺbku určiť nevedia. Existuje na to nejaký spôsob?
buchač
19.01.14,09:33
Kúp si , od zajtra je v akcii ....

http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-3EA49D88-D1DC94C7/www_lidl_sk/hs.xsl/ponuka.htm?action=showDetail&id=2497

Ale pokiaľ viem ( nie som si na 100 % istý ) , tak elektrika sa musí po novom viesť vo vzduchu ....
pavol54
19.01.14,11:36
Technická norma aj googel ti povie minimálne 1,2 m pod povrchom stačí si nájsť ako hlboko musíš mať kábel a určite ti poviem že sa netrafíš, ak sa trafíš a nebudeš na úrovni 1,2 tak je to porušenie normy vodármi a potom je to ich problém
pivko
19.01.14,12:25
Totálna blbosť , toto ti neukáže ani kábel v stene pod 2,5 cm omietkou!
buchač
19.01.14,12:38
Ja som si minule kúpil ...taký viacúčelový ...
Nemám overené , zatiaľ som meral len vzdialenosti ...
Zitulda
19.01.14,13:26
Najjednoduchšia cesta je, ak zájdeš ku správcovi kanalizačných sietí, on Ti udá presnú hĺbku kanalizácie práve v mieste, ktoré potrebuješ...no asi musíš podať žiadosť a čakať a určite aj nejaký poplatok zaplatíš. Ináč sa dá aj takto, len či Ťa niekto nenabonzuje ? ...Hĺbku kanalizácie zistíš, ak si na ceste nájdeš najbližší poklop kanalizačnej šachty, otvoríš ho (nemusíš lizť do vnútra:)) ale mal by si vidieť ako zausťujú kanalizačné potrubia z jednej aj druhej strany. Spusť do šachty špagát s olovnicou, a keď sa dotkne hornej, alebo spodnej časti potrubia, tak poznač si hornú hranu poklopu (na špagáte). Potom odmeriaš a máš hĺbku...no nie celkom presnú, ale tých 10 cm nevadí. Sama by som ale toto neurobila, nie je to správne riešenie.
command
19.01.14,16:16
Ja mam o nieco starsi a dokaze najst niektore a niektore nie ale urcite nie 1,2m pod cestou je tam tusim max 15cm do muru.
command
19.01.14,16:17
Dufam ze s tou elektrinou si robis len srandu uz dobrych 10 rokov sa vzduchom nesmie viest pokial sa nanovo pripajas alebo menis nieco su iba urcite vynimky vsetci ostatny musia ist do zeme s elektrinou.
buchač
19.01.14,16:22
Ale šak ja vravím , že do zeme musí ísť ..... :D :D :D
brodozz
19.01.14,16:40
daj pretlacit cestu v 80-90cm,tam na beton hlavne potrubie nelezi(unas v KE-oklie je voda ulozena v 2m hlbke
command
19.01.14,16:42
No neviem ci 80-90 cm bude stačiť ja mam projekt a pod cestu min 100cm
RichardE
19.01.14,16:51
Správca kanalizačných sietí? Prečo oni? Vodári nevedia a oni vedia?
RichardE
19.01.14,16:53
Tak, tak, musí to dnes ísť už popod zem :-/
RichardE
19.01.14,16:54
Ja musím ísť s elektrikou dole tak 1,10 - 1,20m, pretože tam je aj plyn a ten je v hĺbke 0,90m.
pmajap
19.01.14,16:55
Sú firmy ktoré ti to zamerajú, nájdu aj potrubie bez vody, ale stojí to okolo 300€ na hodinu. Ak ten dom je pripojený na uličný rozvod odkop vo dvore a zistíš hľbku, prípojka bude vo výške potrubia, u starých vodovodov to môže byť aj 2m, alebo vodomerná šachta u susedov ako hlboko majú oni prípojku.
Navštív správcu vodovodu, vodári ti povedia aj o meračoch, alebo gúúgli, sú špecializovaní na poruchy vodovodov.
RichardE
19.01.14,16:59
Práveže ja musím ísť do hĺbky tak 1,10 - 1,20m. Aj keď norma hovorí len o 1 metri, v hĺbke 0,90m je zase plyn.
RichardE
19.01.14,17:03
Áno, nejakú firmu na "monitoring" potrubia som našiel a aj som to typoval na takú nejakú pálku...
command
19.01.14,18:19
Keby aspon nejaky kompromis vedeli spravit ale ja mam na stresaku dovedené 4 kable na 380V ale do domu mi idu iba dva na 220 a ani zaboha nechcu dovolit stiahnut dole dalsie dva kable aby som mohol zapojit 380V.
korela
20.01.14,00:26
Každá vodáreň má schvaľovacie oddelenie pre prípojky k stavebnému povoleniu. Oni hľbky potrubí vedia pomaly naspamäť.
Rovnako má každá vodáreň pod sebou svoju poruchovú službu, ich majstri to majú v malíčku. Aký profil potrubia a v akej hĺbke je uložené. Ako príklad http://www.stavebny-dennik.sk/?b=nm- zamŕzajúca hrúbka na Slovensku podľa polohy miesta
P.S. My máme pred sebou vojenský kábel, ktovie, či sa ešte vôbec dnes používa. :-)
viktorviktor
20.01.14,11:22
keď má vodovodné potrubie prípojky k rodinným domom,zober latu polož na vyústenie, motúz natiahni z cesty, vodováhu a meter, alebo keď má sused iné siete, odmerám, Budeš najsamprvší čo pretláča pod cestu?
Zitulda
21.01.14,08:59
Upresním to... neviem odkiaľ si, ale u nás v Ke sú to správcom oboch sietí "Východoslovenské vodárne a kanalizácie." a určite to vedia.! Teda, aspoň by mali vedieť tak, ako niekedy keď sme sa si to od nich v žiadostiach vyžiadali.
Nechce sa mi veriť, že by už nemali taký prehľad, iba ak na to teraz kašlú alebo sa im nechce hľadať. .
RichardE
21.01.14,10:05
Bývam v obci, kde kanalizácia nie je. Vodovodné potrubie spravuje Západoslovenská vodárenská spoločnosť. Práve ľudia od nich mi povedali, že hĺbku určiť nevedia.
vlado 33
21.01.14,10:47
Je ten dom podpivničený? Potrubie vyúsťuje z domu v akej hĺbke? V dome nie je kanalizačná šachta? Pokiaľ je, zmeraj výšku a pripočítaj 10% spád.
command
28.05.14,16:11
Práve riesim podobnú situáciu de....ti co navrhovali vodu v strede cesty a samozrejme bez moznosti zistenia nakolko vtedy sa nedaval vodic aby sa ako tak dalo zistit prblizna hlbka a smer vedenia. A ZS vodárne maju pekne s..ky porobene ani sami nevedia kde ide kde nejde a o ich mapaách ani nehovorim 3 krát som musel prerábat projekt na pripojku nakolko ani sami nevedeli kde ide lebo mapy hovorili nieco ine ako ludia co ich spravuju a rozvody vod zase uplne nieco iné :D