Naty1234
19.01.14,10:47
Dobrý deň, chcem sa vás opýtať či môžem byť alergická na med, pretože ak ho zjem samostatne na lyžičke zníži sa mi tlak a začne mi byť zle od žalúdka. Raz sa mi stalo že mi zmodrela horná pera. Ďakujem :)
lujza.j
19.01.14,09:52
Terezia13
19.01.14,10:14
na med ako taký nie, ale med obsahuje aj peľ
pre alergikov je vyhovujúci agátový, ten znášajú aj alergici
Naty1234
19.01.14,11:08
na med ako taký nie, ale med obsahuje aj peľ
pre alergikov je vyhovujúci agátový, ten znášajú aj alergici
Mne peľ nevadí ja jem aj tie peľové zrniečka, ktoré sa dajú kúpiť vo výživových obchodoch
Terezia13
19.01.14,11:22
na med ako taký nie, ale med obsahuje aj peľ
pre alergikov je vyhovujúci agátový, ten znášajú aj alergici
Mne peľ nevadí ja jem aj tie peľové zrniečka, ktoré sa dajú kúpiť vo výživových obchodoch
tak toto neodporúčam, keď trpíš na alegriu pri zjedení medu, tak pre teba nie je vhodné jesť peľové zrnká
je dosť pravdepodobné, že práve jedenie peľových zrniečok vyvolalo alergiu
alergia na peľ sa môže ešte časom zhoršiť a vyvolať oveľa horšie zdravotné problémy
a alergické reakcie už aj pri pohybe mimo domu - v prírode, ale aj na ulici, kdekoľvek
peľové zrnká môžeme jesť len v minimálnych množstvách a nie ako maškrtku
Naty1234
19.01.14,11:39
Terezia13- ďakujem, v čaji mi med nerobí nič ale na lyžičke mi je už zle :/
Terezia13
19.01.14,15:07
med je pre väčšinu veľmi ľahko stráviteľný
dokonca cukrovkárom pri náhlom znížení hladiny sukru v krvi je najlepšie čím skôr užiť med
neuškodí
ale tvoj žalúdok reaguje ináč, niekedy med, po zjedení väčšieho množstva, vyvolá aj také pálenie v žalúdku
takže v čajíku si ho kľudne daj a s peľom opatrne
pivko
19.01.14,15:43
Mala by si jesť len med ktorý pochádza z blízkosti tvojho bydliska alergie može spôsobovať med z dovozu ktorý seremed / včela / nazbierala na rastlinách ktoré u nás nerastú.
Terezia13
19.01.14,16:07
máš veľkú pravdu
med z dovozu väčšinou býva miešaný a to med miešaný s glukózovým sirupom
okrem toho nikdy nevieme z akej oblasti včeličky med prinesú presnejšie povedané nie med ale nektár - môže to byť z nejakej zdraviu škodlivej priemyselnej oblasti apod.
kubo131
19.01.14,16:15
samozrejme, že môžeš byť :-) aj ja som :-) ale presnejšie nie na med, ale peľ, ktorý med obsahuje :-) ak to chceš vedieť na 100% odporúčam navštíviť alergológa :-)
Naty1234
19.01.14,17:02
Ďakujem za rady :3
Terezia13
20.01.14,15:55
ešte sem pridám jeden recept pri prechladnutí, je to dobrota aj liek
do 3 dcl vrstvím med 2-3 polievkové lyžice, na to na tenké plátky nakrájaný zázvor,
na zázvor ukladám kúsky citrónu citrón ošúpem nakrájam na kolieska a tie prekrojím na štvrtinky, opakujem až po vrch pohára cca 1,5 cm pod okraj
nechám stáť 3 dni v chlade a užívať denne lyžičku ráno a večer
možno takto upravený med neuškodí ani alergikom