verads
19.01.14,15:58
Dobrý den !
Mám zrkadlovku canon eos D 500 chcela by som niečo lepšie a lepši objektiv k tomu, alebo by stacil k môjmu telu len nejaký lepši objektiv , a ked ano tak aký? chcela by som fotit hlavne krásne cisto naostrene fotky mojich vnucat kupila som si aj platno a stojan na platno , dazdniky a sinchronizacne lampy alebo ako sa to nazyva ? ( nemam este rozbalene platno, stojan , dazdniky ) fotak ma 3 roky a nafotených neviem kolko ale dost fotiek cca 10 000 alebo aj viac. Ak by stacil nejaky dobry objektiv tak aky , Napríklad EF 24-105 mm.f/4l Is USM by sa hodil na moj fotak nikde nevidim na ake canony je tento objektiv, to viem , že na D 60 je dobrý
,
vlado 33
19.01.14,16:29
jslancik
19.01.14,16:49
úprimne sa čudujem tejto otázke na tomto fóre. Asi o troška menej ako osobe, čo sa tu pýtala na dolovanie litecoinov :) Osoba s takým fotoaparátom a takými skúsenosťami (predpokladám, že si ten foťák nekúpila s nafotenými 9000 fotkami a tvojich nie je iba posledných 1000)... Teda takáto osoba predpokladám vie, že kvalitné fotky nezávisia úplne iba od "hardvéru". A že kvalitný hardvér neznamená dokonalé fotky.

Odpovedať na úrovni asi nie je záležitosťou porada.sk. Sú fóra, kde sa takéto problémy rozoberajú skutočnými odborníkmi, fajnšmekrami.

V otázke kompatibility poradí hociktorý predajca, či už v kamennom obchode alebo v e-shope.

A možno som iba precenil tvoju požiadavku na "kvalitu" a ostatné veci. Iné si predstaví pod týmito pojmami profesionál a iné "poloprofesionál" a iné príležitostný fotograf.
duves
19.01.14,18:45
Verads, ak uvažuješ nad novou zrkadlovkou, tak musíš vedieť prečo. V čom ti súčasná zrkadlovka nepostačuje? Ak to nevieš, tak to nepotrebuješ riešiť. Kupa lepšieho objektívu než je seťak ma svoj vyznam (svetelnosť, kresbe, ohniskový rozsah).

Ako opisuješ, že chceš fotiť portrety, tak za nejakych 100€ sa da kupiť plastový, ale vynikajuci portretovy objektív, napr.: http://fotoaparaty.fotolab.sk/produkt-29/detail-268/canon-ef-50mm-f-1-8-ii
Čo sa tyka kompatibility, ty si starosti nemusiš robiť, pretože ti na 500D bude "pasovať" a fungovať každy s bajonetom Canon. Osobne by som zoom objektív neriešil. Kup si hlavne takyto pevny objektív s dobrou svetelnosťou na pekne portrety.

Počet nafoteneho v zrkadlovkach Canon sa da zistit pomoicou sw.eosmsg: http://www.eosmsg.com/
stiahnutie: http://www.eosmsg.com/eosmsg.rar
Použivanie je uplne jednoduche. Po inštalacii treba prepojiť zrkadlovku s PC pomocou káblika USB.
verads
19.01.14,18:48
dakujem pekne , videla som ho na bazosi za 400 € pouvažujem kedže je aj na môj fotak dobrý.
verads
19.01.14,19:17
dakujem velmi pekne za radu , každa rada je pre mna velmi užitočná, no nechcela by som práveže menit telo ak netreba, ale už viem , že pasuje aj telo ktore som uviedla v prispevku, a to , že kolko mam nafotených si teda pozriem.
vlado 33
20.01.14,10:56
Musím uznať, že sa snažíš o viac ako bežnú fotografiu. Ten objektív je vynikajúci ale má to jeden háčik, že je EF, to znamená v prepočte na tvoj APS-C snímač ako si si mohla všimnúť je to 38-168mm. Takže nie je až tak univerzálny, chýba širšie ohnisko (absencia širokouhlej foto v malom priestore), a svetelnosť f/4 na širokom ohnisku no comment. Keďže kvalitné zoom objektívy nie sú veľkého rozsahu odporúčam ti tieto: Canon EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM a k tomu ako portréty, tu 50tku ako píše DUVES, po prepočte je to 80tka. Ohľadom tvojej EOS-500D sme už dávnejšie diskutovali, preto sa pýtam ako si pokročila? Man. režimy, ostrenie, meranie ex., iso už nie sú problém? Lebo pokiaľ áno, nepúšťaj sa do toho a kúp si ultrazoom. K tým super ostrým obrázkom iba toľko, ja tiež fotím vnuka v pohybe, je to tak 20 ostrých zo 100, už je to ale o inom, každý chce niečo iné. Pošli nejaký neostrý obrázok na SS, pozriem prečo.
kuko1479
22.01.14,12:32
50tka je vyborna vec pre kazdeho a za tu cenu je to podla mna v pomere cena/vykon jednoznacne najlepsi objektiv vobec, pri trosku vacsej investicii na portrety za stale celkom dobru cenu Canon 85mm 1.8 a k nemu casom Sigma 30mm 1.4 ;)