Zuzula3
19.01.14,16:57
Vie mi niekto poslať znenie a formu internej smernice pre kaderníctvo, kde by som mala ošetrené, že všetky nakúpené zásoby (farby, šampóny...) účtujem priamo do spotreby a preto nemám povinnosť viesť skladové zásovy
tictac7
19.01.14,16:31
To, že niečo účtuješ priamo do spotreby Ťa neodbremeňuje od povinnosti viesť skladovú evidenciu.
mariana97
19.01.14,18:15
no neviem,lebo ja mám pred sebou dane a účtovníctvo 10/2013 a tam sa píše,že prírastky a úbytky jednotlivých druhov zásob,ktoré sú určené vnútorným predpisom uč.jednotky na priamu spotrebu bezodkladne po ich obstaraní,sa v priebehu účtovného obdobia neúčtujú v knihe zásob.samozrejme na konci roka ak niečo zostáva urobí sa inv. a zbytok by mal ísť do zásob.takto je to pre JU a predpokladám,že má JU
tictac7
19.01.14,19:52
nemám pred sebou tú múdru knižku - trocha logiky by fakt nezaškodilo - dnes kúpiš 50 šampónu - to fakt dnes minieš? Kderníctvo, predpokladám JÚ - tak načo takéto prkotiny riešiť potrebuješ?
mariana97
19.01.14,19:55
v tej múdrej knižke je konkrétne príklad s materiálom na stavbu a tiež nepredpokladám,že ho v ten deň hneď minú