andre111
19.01.14,18:32
Prosím vysvetlite mi z prílohy č.1 zákonu o ERP do 1.1.2012: " 45.20 Oprava a údržba MV,a to len pri oprave a údržbe osobných MV okrem inštalovania dielov a príslušenstiev,ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu." Ten,čo vymieňa pneumatiky,montuje ťažné, lakuje autá - nie sú súčasťou výrobného procesu má povinnosť alebo nemá podľa toho,čo je vyššie citované???
avalik
19.01.14,17:44
Z vysvetliviek SK NACE:

45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel

Táto trieda zahŕňa:
- údržbu a opravu motorových vozidiel:
• mechanické opravy
• elektrické opravy
• opravy elektronických vstrekovacích systémov
• pravidelné prehliadky v servise
• opravu karosérií
• opravu častí motorov vozidiel
• umývanie, leštenie, atď.
• striekanie a natieranie
• opravu čelných skiel a okien
• opravy sedadiel motorových vozidiel
- opravu pneumatík a duší, ich montáž alebo výmenu
- antikoróznu úpravu
- inštalovanie dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu

Táto trieda vylučuje:
- protektorovanie a prestavbu pneumatík, pozri 22.11


na zvýraznené je povinnosť

doplnenie:

45.20 Oprava a údržba MV,a to len pri oprave a údržbe osobných MV okrem inštalovania dielov a príslušenstiev,ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu."



výmena pneumatík, oprava karosérií - zvýraznená čiže je povinnosť

ale napr. lepenie fólií na okná, montáž denného svietenia a podla mňa aj montáž ťažného zariadenia nie sú súčasťou výrobného procesu
andre111
20.01.14,17:22
a na ktoré činnosti, ktoré nie sú alebo sú súčasťou výrobného procesu je povinnosť??? asi ktoré sú súčasťou...a ktoré sú to činnosti? Tá veta, ktorú som ja citovala má úplne mätie!!! pomôžte s vysvetlením, prosím.
avalik
20.01.14,18:59
doplnila som odpoveď
andre111
20.01.14,19:41
ďakujem veľmi pekne. Ale je striekanie súčasť výrobného procesu? nepasuje mi to :-)
avalik
20.01.14,21:12
pokial viem, tak auta sa predavaju s nastriekanymi plechmi, ci? ... a v servise sa robí oprava laku - striekanie ... nespekulovat a vydavat doklady z ERP
andre111
21.01.14,08:34
nešpekukujem, len nahlas rozmýšľam. Klient dáva úhrady faktúr na účet. Len som si vysvetlila, že výrobný proces je všetko okolo motora....ale asi som si to zle vysvetlila :-)