jasny
19.01.14,19:02
Dobry den rad by som otvoril tuto temu pre vsetkych Electoluxakov, Aristonakov, Boschakov, Whirpoolakov a podobnych maniakov ktory niesu spokojny s hlucnostou svojich milacikov nakolko aj ja som bol prekvapeny z niektorych zvukov ktore vydava moja chladnicka po prechode zo znacky Calex na zn. Bosch 36AL41 s chladivom R600a. Konkretne ma zaujima priebeh procesu chladenia od kopresoru cez prechod kapilarnou trubicou po odparovanie chladiva co je doprevadzane nepravidelnymi praskajucimi zvukmi podobnymi ako zvuk postarsieho hardisku v pocitaci(prechod chladiva kapilarou) a sumivymi zvukmi pripominajucimi sum mora alebo mrholenia(odparovanie chladiva) pretoze z vlasnej skusenosti mozem povedat ze je to u kazdej chladnicky aj ronakeho typu a vyrobcu inej intenzity. Argumentujem: Sused ma ten isty typ avsak prechod chladiva kapilarou je omnoho menej intenzivny ako u mojej chladnicky.

Preto sa pytam coho je dosledkom vyssia intenzita jednotlivych zvukov dvoch typovo rovnakych chladniciek(slaby kompresny tlak,znecistene chladivo, zla izolacia, nedostatok chladiva a pod) a na moznost eliminacie popripade znizenie intenzity jednotlivych zvukov.

PS: Nie pre seba ale za ostatnych sa pytam pretoze nieje jednoduche hlavne pre tie starsie rocniky si na tieto zvuky zvyknut a odpoved servismanov v podobe vsetko je v poriadku je pre nich nepostacujucim argumentom. Vsetci mame pravo na urcity komfort hlavne ak investujeme do niecoho co nam ma sluzit a byt nasou neoddelitelnou sucastou v nasej domacnosti v horizonte niekolkych rokov a hlavne ak nas nikto dopredu neinformoval o tychto rusivych aspektoch modernizacie domacich spotrebicov(nieje moznost vyskusat vyrobok na predajni, v popise produktu napr. eshopov nic take spomenute nieje az na hlucnost v decibeloch.)
buchač
19.01.14,18:18
Preto sa pytam coho je dosledkom vyssia intenzita jednotlivych zvukov dvoch typovo rovnakych chladniciek(slaby kompresny tlak,znecistene chladivo, zla izolacia, nedostatok chladiva a pod) a na moznost eliminacie popripade znizenie intenzity jednotlivych zvukov.
http://www.youtube.com/watch?v=Tf2u3A-tBEA