naninka23
19.01.14,22:04
Z čoho sa bude počítať výška mojej dalšej materskej pokiaľ na ňu prejdem priamo z rodičovskej dovolenky ?

Na DNP som sa prihlásila v decembri 2011.
Potom mi automaticky zaniklo v septembri 2012 kedže to zrušili. Ale to som už bola tehotná, takže som bola v ochrannej dobe a tak mi bolo v ochrannej dobe priznané maximálne materské. Dcérka sa narodila v novembri 2012

Som momentálne na rodičovskej dovolenke. Takže poberám rodičovský príspevok.

Pred začiatkom materskej dovolenky som sa pripoistila a materskú som dostávala z maxima. Chcela by som ešte počas tejto rodičovskej dovolenky porodiť ďalšie dieťa.

Ak z rodičovskej dovolenky prejdem plynulo na dalšiu materskú, budem mať zase maximum alebo z čoho sa potom počíta výška materskej ?

Prosím poraďte mi, ak viete :-)

Ďakujem za odpovede.
veronikasad
20.01.14,05:31
Pracovný pomer trvá ? Kedy ti zaniklo dobrovolné poistenie ?
naninka23
20.01.14,07:54
Pracovný pomer trvá.
Na DNP som sa prihlásila v decembri 2011. Potom mi automaticky zaniklo v septembri 2012 kedže to zrušili. Ale to som už bola tehotná, takže som bola v ochrannej dobe a tak mi bolo v ochrannej dobe priznané maximálne materské. Dcérka sa narodila v novembri 2012.
veronikasad
20.01.14,07:57
Pre vznik nároku na materské z dobrovolného poistenia potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Nepíšeš či už si tehotná, ak ano, kedy je dátum pôrodu.
Katy a R
29.01.14,17:55
Ak ti PP stále trvá - nárok budeš mať z poistenia zamestnanca. dobrovoľné poistenie už nemáš - a máš už veľkú pauzu, takže ak by si chcela dávku aj z druhého poistenia - nanovo by si musela mať 270 dní poistenia (do pôrodu)