nika83
20.01.14,07:51
Roky nemam preventivnu prehliadku a urcite bude potrebne spravit nejake ukony.momentalne menim zubneho lekara.chcem sa spytat ci je lepsie spravit si PP u stareho zubara alebo u noveho? budem si platit vsetky ukony v plej vyske?

dakujem
Tweety
20.01.14,07:10
Ak ho ideš meniť, tak už prehliadku u nového. Zbytočne by si platila u starého.
Chobot
20.01.14,07:44
Neuvádzaš pár dôležitých informácií, a to či tvoj nový zubár má zmluvu so zdravotnou poisťovňou. Ak nemá zmluvu s tvojou ZP, tak si budeš všetko platiť sama.

Ak má, tak aj tak ti ti nepomôže, pretože v minulom roku si nemala preventívnu prehliadku, takže tento rok ti ZP nič nepreplatí.

Za predpokadu, že tvoj zubár má zmluvu so ZP, tak najlepšie je ísť tento rok na preventívnu prehliadku u nového zubára a potom budúci rok ti bude ZP prispievať na úkony (nerátaj, že ti všetko preplatí, značnú časť si budeš musieť doplácať sama).
nika83
20.01.14,09:01
novy zubar ma zmluvu s mojou ZP,ale teda asi tento rok pekne doplatim :-(....dakujem za odpoved
nika83
20.01.14,09:02
dakujem za info
willma
20.01.14,09:12
v prípade zubára by možno aj bolo lacnejšie, ak nemá zmluvu so žiadnou ZP - osobná skúsenosť - na výkony u zmluvného zubára som doplácala podstatne viac, a to mu ešte časť výkonov hradila poisťovňa, potom som bola párkrát u nezazmluvnenej zubárky a cena bola skoro o polovicu nižšia a jej práca a prístup v zmysle - ste náš klient, platíte v plnej miere všetko a preto si Vás vážime. A to nehovorím o tom, že v prvom prípade som v čakárni presedela hodne času a u tej druhej maximálne 10 minút.