batorek
20.01.14,09:05
Chcem sa spýtať auto máme v majetku od 1.1.2013 celý rok sme ho na podnikanie nepoužívali mala som ho odhlásiť kedy? ku koncu roka a treba vôbec podať daňové priznanie. To nevadí, že je v majetku firmy a nepoužívalo sa nie sú odpisované ani PHM.
monika.toriskova
20.01.14,09:22
Nakoľko ho máte v majetku firmy, treba zaň podať DP k DMV a následne zaplatiť daň z MV.

V prípade, ak auto neodpisujete, by som asi navrhovala takéto auto vyradiť z majetku firmy k 31.12.2012, spätne poslať odhlášku na Daňový úrad a nepodávať DP k DMV za 2013. Možno zaplatíte nejakú smiešnu pokutu za neskoré odhlásenie auta ale nebudete za celý rok platiť daň.
nika.sum
20.01.14,09:55
kde je napisane, ze ked je auto zaradene v majetku musi byt zaplatena DzMV. Mam firmu, ktora ma auto v majetku, ale neodpisuje a cely rok nedosahovala ziadne prijmy, neuctuje ziadne phm - preco by nemohla mat auto odhlasene z dane z MV?

Predmet dane - § 84
Od 1. januára 2013 predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a
prípojné vozidlo kategórie M, N a O, ktoré je evidované v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých príjmy sú predmetom dane z príjmov.
Z uvedeného vyplýva, že od 1. januára 2013 predmetom dane bude len vozidlo, ktoré
je evidované v Slovenskej republike, bez ohľadu na to, kde sa vozidlo bude používať na podnikanie. To znamená, že vozidlá, ktoré majú pridelené evidenčné číslo v zahraničí, v zdaňovacom období roku 2013 už nebudú podliehať dani z motorových vozidiel, a to i napriek tomu, že sa vozidlo bude používať na podnikanie na území Slovenskej republiky.
batorek
20.01.14,09:57
Práveže sa auto kúpilo v roku 2013 a budú aj odpisy lenže podnikateľ má dve autá a toto nepoužíval na podnikanie. Odpisy sa budú môcť účtovať ??? Neviem ako by to bolo lepšie keby sme auto odhlásili príklad 28.2.13 no tam by bola pokuta 30 € ale aj tak ušetrí, ako by zaplatil celý rok..