Monika456
20.01.14,11:12
Zdravím, chcem sa opýtať či sa najde niekto kto kontrólny výkaz bude nahadzovať ručne a či sa to vôbec bude dať ??
mariana97
20.01.14,15:30
bude sa to dať,len ak má niekto aj 600 FA neviem,neviem.
wirgi
20.01.14,17:47
manžel je SZČO, má málo faktúr vediem mu JÚ ručne. V programe MRP vystavujem len faktúry, tak dúfam, že sa bude dať nahadzovať aj kontrolný výkaz ručne.
Monika456
21.01.14,06:50
my máme veľa tých FA, len u nás neni akosi toho kto by sa postaral a o to aby sa to dalo elektronicky... a čo sa týka všetkých bločkov (pokladňa, pracovné cesty) z ktorých si uplatňujeme daň ide do B3? ak tomu dobre rozumiem.
s-mata
21.01.14,11:02
Záleží koľko dokladov mesačne účtujete. Ak je to skutočne 600, tak si myslím, že to bude dosť veľký problém.. Ale zasa nie je možné aby ste nemali žiadny software, ak máte mesačne také množstvo účtovných dokladov. Pokiaľ používate účtovný software, tak by nemal byť problém, všetky firmy poskytujúce tieto programy sa na kontrolný výkaz pripravovali už minulý rok a teraz finišujú. Ako ste doteraz robili ostatné výkazy? (DPH,súhrnný) Asi musíte ako účtovníčka viac tlačiť na majiteľa, prípadne mu vysvetliť všetky dôsledky s tým súvisiace.
Ja by som sa do toho ručne nepúšťala, pokiaľ to nie je zopár dokladov.
Monika456
22.01.14,10:34
tých dokladov je spústa. Len ide o to že mi máme SAP od nemcov... a nie a nie aby nám tam dali nejaký softwer až to môžme robiť podľa naších zákonov ... vypadá to tak že výkaz za január len ručne...