Žabinka
20.01.14,12:55
Ešte je trošku skoro, ale zamýšľam sa nad tým, ako sa budú posielať elektronicky poznámky. Pozerala som na drsr.sk, účtovné dokumenty-účtovné výkazy-poznámky, a tam je vlastne len úvodná strana o firme. Poznámky sa teda budú posielať ako príloha? A ako:
1. vyplnené, nepodpísané (podobne ako sa posiela DP, súvaha, výkaz ziskov a strát)- priložené v *pdf, a pri odoslaní podpísané ZEP, alebo
2. vyplnené, vytlačené, podpísané, oskenované-priložené v *jpg, a pri odoslaní podpísané ZEP
Daggmar
20.01.14,13:01
Bola som v decembri 2013 na školení a tam nám pani z drsr prednášala. Spomenula aj túto tému a jej vysvetlenie k tomu bolo, že účtovná závierka-poznámky sa budú dať posielať elektronicky ako príloha vo formáte pdf. Ale pozor, musí byť ako jeden kus. Teda všetko aj s tabulkami musí byť v jednom súbore (nesmie to byť rozčlenené vo viacerých súboroch).
Žabinka
20.01.14,17:52
Ja mám upravené poznámky od Rozalky, a aj keď som to skrátila na najmenšiu možnú verziu, aj tak mám 13 strán, a neviem si celkom predstaviť, ako to skenujem , a potom to posielam ako prílohy *jpg. Mne logickejšie pripadá možnosť č.1, ale máta ma to podpísanie. O tom neviem nájsť nikde žiadne informácie, či stačí len záverečné podpísanie ZEP.
evuš
20.01.14,18:05
A kto nemá ZEP, ako ??
Žabinka
20.01.14,18:09
evuš, ja mám ZEP, tak som sa zamerala na to.. ale to isté hádam platí aj pre tých, čo majú podpísané s daňovou správou dohody.. tak si myslím.. len nikde žiadne info.. žeby bol ešte čas??
evuš
20.01.14,18:18
Veď práve...ja som nato už tiež čumela a hútala..zase sa asi "im" darí...:cool:
Žabinka
20.01.14,18:26
pozrela som si ešte raz tú úvodnú stranu v katalógu formulárov, a v podstate korešponduje s mojou, akurát že v mojich poznámkach je na prvej strane aj podpis.. čiže by som ju mohla vynechať, použijem predvolenú stranu z katalógu, a potom do prílohy by to mohlo ísť až od ďalšej strany.. tak sa mi to vidí, že by to tak mohlo byť.. veď hádam sa vyjadria aj iní..
karakul
20.01.14,18:51
Ja mám upravené poznámky od Rozalky, a aj keď som to skrátila na najmenšiu možnú verziu, aj tak mám 13 strán...

... neviem aké staré máš tie poznámky od Rozálky (tie za rok 2012 poznám), ale pre rok 2013 sú v platnosti úplne iné - odstránené tabuľky, ponechané však odvolávky v textovej časti, proste nesúlad...

... je to absurdistan rok čo rok meniť obsahovú náplň časti účtovnej závierky (ktorú aj tak málokto používa) - aj keď sa poznámky vyplňujú v programe, prenos nie je možný, resp. dokonalý - ak účtovník účtuje niekoľko desiatok firiem, zabije 2-3 dni iba transformáciou skutočnosti minulého obdobia do novej podoby... to si asi štátni úradníci robia prdel !
avalik
20.01.14,19:40
Žabinka
21.01.14,08:41
Nove poznamky http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9385
Podľa toho, čo som si pozrela, by to malo byť ako klasické predpísané tlačivo? A potom by pravdepodobne malo byť aj zapracované v edane.. To by bolo konečne niečo pozitívne..
tweedle
21.01.14,08:44
tieto poznámky, to je každým rokom väčšia katastrofa,,ak zvládnu dať do epodoby všetky dokumenty, prečo majú zrovna s týmto problém,,podľa mňa by bolo najjednoduchšie ak by boli na edaniach, vyplním tabuľky, ktoré sa ma týkajú odošlem a mám pokoj,,ale bohužiaľ,,,
Žabinka
24.01.14,12:55
na stránke drsr.sk som našla ohľadom poznámok nasledovné:
17. Otázka:
Dajú sa podávať poznámky kúčtovnej závierke elektronicky?
Odpoveď:
Áno, ale iba cez portál finančnej správy, nie cez e-DANE.
Osoby, ktoré sú povinné komunikovať elektronicky, podávajú účtovnú závierku iba elektronicky, t.j. súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky. V elektronických formulároch sa nachádza len prvá strana poznámok. Ostatné strany poznámok musí účtovná jednotka pripojiť ako prílohu napr. v pdf formáte a zaslať spoločne aj s prvou stranou poznámok elektronicky cez Katalóg elektronických formulárov, nie cez Všeobecné podania.
kuravesele
14.02.14,19:16
Nove poznamky http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9385

Dobrý deň, prosím Vás , tak za rok 2013 musím vypísať presne to tlačivo poznámok čo uviedla avalik? Môžem z toho tlačiva aj mazať tabuľky? A prosím k tej prvej strane (krycí list) treba to aj podpísať a tak odoslať, alebo to len vypísať a poslať? Ďakujem...
avalik
14.02.14,19:20
Nove poznamky http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9385

Dobrý deň, prosím Vás , tak za rok 2013 musím vypísať presne to tlačivo poznámok čo uviedla avalik? Môžem z toho tlačiva aj mazať tabuľky? A prosím k tej prvej strane (krycí list) treba to aj podpísať a tak odoslať, alebo to len vypísať a poslať? Ďakujem...


http://www.porada.sk/t232754-poznamky-uctovna-zavierka-po.html#
kuravesele
14.02.14,19:29
Ďakujem