Tinytiny
20.01.14,12:43
Ahojte, v práci sme dostali vyúčtovanie od ZSE a na ňom nenormálny nedoplatok, asi tak 4 x toľko, ako obvykle. Spotreba bola bežná, nijaké extra náklady. Kolegyňa si vytiahla vyúčtovanie z minulého roka a jediný rozdiel, ktorý bola schopná nájsť, bol tzv. fakturačný koeficient. Mali sme FK 1 a teraz mám dvojku. Tá dvojka spôsobila, že nám fakturujú 2x toľko energie, ako keď sme mali jednotku. Prosím, ak viete, o čo ide, čo je to ten fakturačný koeficient, na čo je vôbec dobrý atď.,, poraďte! Na nete o tom nie je ani zmienka a kolegyňa je už zúfalá!
Tweety
22.01.14,13:10
Obrátila by som sa na dodávateľa.
Peggynka
22.01.14,16:31
Trošku skúsim pomaturovať...Nerobili ste so ZSE zmluvu o množstve odobratej el. energie ? Neviem aká ste firma,či máte výrobu atď.,ale viem,že pokiaľ nedodržíte zmluvný odber,dodávateľ vás sankcionuje.Tak sa na to pozrite a samozrejme kontaktujte dodávateľa.Myslím,že to bude ono.A pokuta je aj za nevyčerpanie a aj za vysoké prečerpanie.Aspoň ja som to tak pochopila.Pýtala som sa na elektrárňach,či som Sybilla,lebo u mňa sa to odvíja od počasia.
A ešte som našla judikáty (ale na to treba byť prihlásený):
http://www.judikaty.info/sk/search/?q=faktura%C4%8Dn%C3%BD+koeficient&db=mssr
gogol99
01.09.14,06:42
Domnievam sa, že sa jedná o prepočítací koeficient, čo znamená, že ak Vaše meradlo merá spotrebu s konkrétnym prepočítavacím koeficientom, tak ak máte koeficient napr. 2, tak meradlo namiesto spotreby 20 000 kWh zaznamená spotrebu iba 10 000 kWh a nameranú spotrebu treba vynásobiť koeficientom 2, aby ste mali na faktúre skutočnú spotrebu elektriny. Preto ak je moja domnienka správna, tak na faktúre Vám vypočítali správnu spotrebu a meradlo Vám nameralo menšiu spotrebu v závislosti od prepočítacieho koeficientu.
Zaveste sem skeny faktúr, aby sme vedeli čo presne máte na mysli.