majlosh
20.01.14,13:58
Dobrý deň. Môj problém spočíva v tom, že som si zobral v júli na splátky cez Quatro tovar (moja chyba). Kuriér mi mal priniesť tovar, kópiu zmluvy a splátkový kalendár. Priniesol len tovar! V novembri mi volali z Quatra, že mám nezaplatenú splátku (októbrovú), čo som samozrejme nevedel, lebo som nemal splátkový kalendár a podotýkam, že zmluvu nemám doteraz! Od decembra platím splátky každý mesiac, samozrejme s oneskorením, keďže mi splátkový kalendár poslali až 20.novebra. Dnes mi volali, že tam mám pokutu za nezaplatené splátky. Dá sa voči tomu nejak odvolať, prípadne to nejak reklamovať, alebo čo by sa s tým prosím Vás dalo robiť?
kopretinka
20.01.14,14:03
a oznámil si im po prebratí tovaru,že nebol priložený splátkový kalendár ani zmluva? a že zmluvu dodnes nemáš? prečo platíš oneskorene aj napriek tomu,že už máš splátkový kalendár?
majlosh
20.01.14,14:18
Takým spôsobom som si objednával prvýkrát. Myslel som si, že mi kalendár a zmluvu pošlú časom a dajak som to neriešil. Prečo platím oneskorene? Lebo mi prišiel oneskorene kalendár, tak som v ďalšom mesiaci zaplatil prvú splátku. Mne len príde divné, že mi chcú dať pokutu za to, že som neplatil, keď som v podstate ani nevedel, kedy platiť mám.
kopretinka
20.01.14,14:21
????? akože si do kedy chcel čakať na ten kalendár? keby neprišiel do dnes tak ťa to ani neštve a nebudeš platiť? neodpovedal si,že či si ich informoval o tom,že nemáš podklady k platbe.
Chobot
20.01.14,14:38
Ono je možné, že ti to z Quattra aj zaslali osobitnou poštou (nie spolu s tovarom, tovar ide od predajcu, ale papiere z Quattra), ale z nejakého dôvodu to nebolo doručené (napr. poštárka ti nehodila oznámenie o doručení) a vrátilo sa im to späť. Ich následne nezaujíma, prečo to dlžník neprevzal (na zásielke asi bolo, že neprevzaté v odbernej lehote), ale tvoj dlh si povinný platiť.

Mal si sa ozvať, že nemáš inštrukcie na splátky. Predpokladám, že Quattro bude v práve a oprávnene požadujú tie penále.
majlosh
20.01.14,16:29
Len mi potom príde zvláštne, že keď mi poslali tú nejakú ich Quatro kartu a neprevzal som si ju, tak mi volali hneď, prečo som si ju neprevzal a poslali mi ju do pár dni. Už vtedy som sa pýtal na splátkový kalendár a nič som nedostal.
nika.sum
20.01.14,16:40
ja som od nich brala velakrat na splatky a nemala som problem, to vam nebolo divne, ze vam cele mesiace nic neposlali?
misoft
20.01.14,16:40
Pokiaľ si nedostal od Quatro zmluvu a ani rozpis platieb, mal si ich kontaktovať aj tu http://www.quatro.sk/kontakt/1821 , alebo telefón: 0850 123 440 a tam si im mal toto povedať.
Môžeš (ak máš doklad, kedy si to od nich dostal) ich však na toto upozorniť, že oni nesplnili svoju časť a neposlali zmluvu a rozpis platieb včas a žiadať (pretože urobili chybu) o odpustenie pokuty.
majlosh
20.01.14,16:50
Bolo, ale za mňa v práci tiež nikto iný neurobí robotu.
nika.sum
20.01.14,16:55
vy ste si nieco zobrali na dlh, naozaj sa mohlo stat, ze vam neprisla posta, resp. bola neprebrata...tak snad zdvihnut telefon alebo mailom napisat, ze nemate splatkovy kalendar nie je taky problem, skor by ste sa tym vyhli problemom. Ja vyuzivam nakupy na splatky aj cez nich aj cetelem a nikdy nebol ziaden problem
lujza.j
20.01.14,17:03
nemám slov:eek:ludia su rôzni poniektorí...:D
majlosh
20.01.14,17:07
Prečo majú napísane v podmienkach, že pošlú zmluvu aj s kalendárom spolu s kuriérom, keď to tak neurobili? Oni sa na svoje záväzky vykašľú a chcú po iných, aby plnil tie svoje? Také praktiky sa mi veľmi nepáčia. Nech napíšu do podmienok, že je zákazník povinný ich pekne na kolenách poprosiť o zmluvu a kalendár. Po tejto skúsenosti už s nimi nechcem mať nič.
kopretinka
20.01.14,17:45
Dobrý deň. Môj problém spočíva v tom, že som si zobral v júli na splátky cez Quatro tovar (moja chyba). Kuriér mi mal priniesť tovar, kópiu zmluvy a splátkový kalendár. Priniesol len tovar! V novembri mi volali z Quatra, že mám nezaplatenú splátku (októbrovú), čo som samozrejme nevedel, lebo som nemal splátkový kalendár a podotýkam, že zmluvu nemám doteraz! Od decembra platím splátky každý mesiac, samozrejme s oneskorením, keďže mi splátkový kalendár poslali až 20.novebra. Dnes mi volali, že tam mám pokutu za nezaplatené splátky. Dá sa voči tomu nejak odvolať, prípadne to nejak reklamovať, alebo čo by sa s tým prosím Vás dalo robiť?

nejak nesedia tie termíny,meškal si až s októbrovou splátkou?A to predtým si nemeškal?
majlosh
20.01.14,17:51
V Quatre vraj prvé 3 mesiace nesplácaš (júl, august, september) a nakoľko som nemal ani zmluvu, ani splátkový kalendár, tak som nevedel, k akému dátumu mám začať splácať.
misoft
20.01.14,18:04
No v tom nemáš pravdu. Tzv. odloženie splátok musí byť jasne potvrdené - často sú to "akcie" spoločnosti Quatro v čase sviatkov a pod. Inak oni toto odloženie splátok nemajú.
http://www.quatro.sk/ako-nakupovat/1816
A pokiaľ si pozrieš http://www.quatro.sk/ - nikde sa odloženie splátok nespomína.
Tu je príklad tzv. odložených splátok o tri mesiace -
http://www.eqsystem.sk/?cls=PRODUCT&WCI=PROMOLIST&prm_id=768 - vianočná akcia.
majlosh
20.01.14,18:08
Tak mi prosím ťa vysvetli, prečo, keď mi už poslali splátkový kalendár, tak mi ho neposlali od júla, ale až od októbra a dnes mi aj žena v telefóne tvrdila, že to mám v zmluve, čo si bohužiaľ overiť nemám ako?
misoft
20.01.14,18:15
Písali sme ti vyššie - KONTAKTUJ ich a ŽIADAJ od nich. Je možné, že u nich niekto niečo po-toto.....
A zmluvu ti poslať musia.
majlosh
20.01.14,18:20
Veď to áno. Ja im určite napíšem dajakú reklamáciu, len som chcel vedieť, či s tým nemá niekto skúsenosť a neporadí, ako to v takých prípadoch dopadlo.
misoft
20.01.14,18:29
Ja som používal Quatro trikrát a vždy mi do 5 dní papiere došli. Teraz už Quatro nemusím (preplácaš). Radšej to robím cash.
Mila123
20.01.14,18:31
jasne, že preplácaš.......
odkiaľ by mal Kiska našetrené????
kopretinka
20.01.14,18:33
VŠADE sa prepláca,alebo vari niekde ti požičajú zadarmo??????? Tak tu teda vymenuj všetkých!!!!
Mila123
20.01.14,18:34
Kiska vlastnil Quatro.....
kopretinka
20.01.14,18:38
ja viem,ale táto spoločnosť je vari jediná? A nezabudni na banky a nebankovky.
Lusssy
20.01.14,19:54
inak ani mne od quatra nechodí pošta, taktiež mi k splátkovej karte neprišiel splátkový kalendár... ja som im poslala vyplnenú zmluvu, že chcem splátkovú kartu, prišla mi sms, že to bolo schválené a že mi príde pin... pin ku karte prišiel no zmluva pre mňa nie... prišli sviatky, ja som na to zabudla a v januári mi prišla sms, že sa blíži termín 1. splátky a bola tam suma a variabilný symbol a veta, že zvyšok vo výpise, tak som si sadla k PC, že to uhradím no v tom som zistila, že v sms nenapísali číslo účtu... tak som volala, že mi chýbajú papiere a že teda radšej to vyplatím celé naraz a oni, že nemôžu mi podať také informácie (koľko im mám vrátiť s úrokmi a zrušiť zmluvu) kým nepoviem heslo, ktoré je v zmluve, ktorú ja ale nemám... tak mi navrhli, že mi zašlú nové heslo, ktoré musím potom povedať... očakávam však, že od tetušiek z quatra sa žiadneho hesla nedočkám :( a ako bonbónik - minule mi dokonca prišla zmluva o splátkovom predaji a pritom ja som žiadnu zmluvu s nikým nepodpísala ani na splátky nič nekúpila, len som sa u predajcu informovala, koľko by daný tovar stál na splátky... šialené
majlosh
20.01.14,20:38
No pekne. Vidím, že sa mám na čo tešiť.
kopretinka
20.01.14,20:42
prišla ti zmluva na nejaký tovar??? aj podpísaná od quatra?
majlosh
21.01.14,08:40
Vôbec žiadnu zmluvu od nich nemám. Pri objednávaní tovaru, som si vytlačil zmluvu 2x, podpísal ich a poslal do Quatra. Odvtedy som dostal len splátkový kalendár a to tiež až v Novembri s prvou splátkou za Október. To mi vážne nepríde v poriadku.
kopretinka
21.01.14,09:10
ja som sa pýtala Lussy
Lusssy
21.01.14,12:52
áno od nich, boli tam všetky informácie, číslo zmluvy a tak s textom, ďakujeme, že ste v predchádzajúcich dňoch s nami uzatvorili zmluvu o pôžičke... a ja som sa len v obchode opýtala koľko by ma to vyšlo keby som si to chcela kúpiť na splátky, pýtali údaje no nič som tam nepodpísala... na tom papieri čo prišiel z quatra bol iba ich podpis... ale to bolo v lete, vtedy som tam hneď volala a už sa dušovali, že je to zrušené, že sa ospravedlňujú... teraz čakám na to ich priblblé heslo, ktoré musím povedať, keď s nimi budem volať aby som mohla vyplatiť splátkovú kartu...
Jaro78
31.03.14,11:57
Typický špekulant,ktorý si myslí,že keď neprevezme zásielku z Quatra tak všetky jeho záväzky sa anulujú.Nie je to jediný prípad.....poznám z praxe X-takých špekulantov,ktorý si vezmú tovar na splátky s vedomím ,že splácať nebudú a potom sa vyhovárajú.
arizona
31.03.14,16:58
V Quatre bolo niekedy mozne zobrat aj tovar na splatky,ale ak sa splatil do 1 roka,alebo 10 mes. /uz si nepamatam presne/, tak sa nepreplacalo. Cena (http://www.porada.sk/cena#__AUTOKW) bola rovnaka,ako ked ste kupovali v hotovosti. Bola to vyhoda, obcas som ju vyuzila.
arizona
31.03.14,17:00
Vedel si,ze beries tovar na splatky, takze si si mal ustiehnut a aj sa sam informovat,ako prebehne splacanie.Vyhovarat sa , ze si nevedel, ci nedostal zmluvu Ti moc nepomoze. Kontakty na nich najdes v papieroch aj na webe, takze mal si moznost problemom predist. Ale mozes skusit poziadat o odpustenie pokuty-vysvetli problem.Mozno ti to uznaju,zalezi od okolnosti...
majlosh
24.01.15,06:37
Ubehol od toho už nejaký čas, ale aspoň napíšem, ako som dopadol skoro pred rokom ;) Sklamem všetkých tunajších chytrákov, kt. ma mali za špekulanta a neviem za koho. Napísal som reklamáciu s tým, že majú v podmienkach uvedené, že splátkový kalendár majú zasielať so zmluvou a nebol žiadny problém. Žiadna pokuta a ani nič podobné sa nedialo ;) Takže nehádžte flintu do žita. keď sa vám stane niečo podobné. Oni vedia dobre, keď si niečo neprevezmete. Bola to ich chyba, ktorú bohužiaľ uznali len v tichosti, ale aspoň uznali. Ale táto skúsenosť s Quatrom mi osobne celkom stačila.
misoft
24.01.15,13:10
Takže - ako som písal a radil pred rokom..... rada KONTAKTUJ a ŽIADAJ bola potrebná.... i to sa potvrdilo, že sa u nich niečo toto oné.... pohnojilo....niekto pohnojil (ale poľnohospodár to nebol).....

A že sa neospravedlnili? Veď sú predsa "neomylní"....