Gabriela 19
20.01.14,16:08
jednoosobova /s.r.o./ založená k 1.1.2014 je povinná sa prihlásiť do zdravotnej
poistovne? Bude platiť odvody?
Ďakujem
martinez
20.01.14,15:14
pokial jednoosobova sro nezamestnava ziadnych zamestnancov a ani spolocnik/konatel nie je odmenovany za pracu konatela, nie je dovod platit odvody.... do zdravotky sa bude platit preddavok az pri rozdelovani zisku a na to je cas.
Gabriela 19
23.01.14,13:37
Bola som na VŠZP jednoosobová s.r.o./konatel musí byť zamestnaný/ ale je samoplatiteľ. Inakšia možnosť nie je.
tictac7
23.01.14,13:44
Gabriela 19 (Dnes 15:37) Bola som na VŠZP jednoosobová s.r.o./konatel musí byť zamestnaný/ ale je samoplatiteľ. Inakšia možnosť nie je.

Nikoho nemôžu donútiť zamestnať sa. Ak je samoplatiteľ, naďalej ostane pre ZP samoplatiteľ a hotovo! Iná situácia je, ak za výkon funkcie konateľa poberá odmenu. O tom však Tvoje zadanie nehovorí.
JankaO
23.01.14,14:09
Gabriela 19 (Dnes 15:37) Bola som na VŠZP jednoosobová s.r.o./konatel musí byť zamestnaný/ ale je samoplatiteľ. Inakšia možnosť nie je.

No je niekoľko možností a spojenie - musí byť zamestnaný/ale je samoplatiteľ je blbosť:

1. konateľ výkon činnosti konateľa nemôže vykonávať v pracovnoprávnom vzťahu, ale v občianskoprávnom a ak za túto činnosť poberá odmenu, - tak sa firma seba aj takéhoto konateľa musí prihlásiť do ZP.

2. konateľ vykonáva činnosť bez odmeny. ak tento človek nie je už poistený v ZP z iného pracovnoprávneho vzťahu u iného zamestnávateľa, - on ako osoba sa prihlási do ZP ako samoplatiteľ, firma sa neprihlasuje do ZP

3. konateľ vykonáva činnosť bez odmeny a tento človek je už poistený v ZP z iného pracovnoprávneho vzťahu-má nejakého iného zamestnávateľa, - firma sa neprihlasuje, konateľ sa neprihlasuje

4. konateľ vykonáva činnosť bez odmeny, ale napr. na výkon inej činnosti napr. skladník - uzatvorí pracovnoprávny vzťah so "svojou" s.r.o. - tak sa prihlasuje firma aj svojho zamestnanca.