Miroslav Kubiš
20.01.14,17:12
Zdravím.
Chcel by som sa spýtať: Manželka je u nás poberateľom bonusu na deti.Lenže tento rok od januára do konca septembra bola PN(9 mesiacov),čiže bonus na deti nepoberala.Viem že je tam nejaká hranica zárobku okolo 2400eur,že musí človek zarobiť v hrubom aby si mohol uplatniť nárok na vrátenie bonusu v daňovom priznaní(počul som).Takže jej to asi nevíde,lebo jej zárobok brutto bol spolu asi 2200e a tak sa chcem spýtať či by som si ten nárok za dané mesiace nemohol nejak uplatniť ja v svojom daňovom(a ako to spraviť a čo k tomu treba),alebo ako to vlastne celé je.Proste neradi by sme o tie peniaze prišli.Vďaka.
willma
20.01.14,16:18
je to na Vašej dohode - kľudne si ho môžeš uplatniť ty.
Miroslav Kubiš
20.01.14,16:26
teda za tú dobu čo bola manželka PN by som si mohol ja uplatniť nárok na tento bonus?ako by to bolo - treba mi do práce doniesť rodné listy detí alebo ? ale manželka naďalej poberá bonus od októbra .
Anik
20.01.14,16:46
Tá suma, ktorá je potrebná na vyplatenie celoročného DB je - príjem 2.026,20
a ako písala willma samozrejme ak si mal príjem vyšší, ako táto hranica môžeš si zvyšok douplatňovať ty. Na tie mesiace, ktoré budeš uplatňovať DB potrebuješ doložiť rodné listy a ak sú deti staršie ako 16 rokov treba zdokladovať aj potvrdenie o návšteve školy, resp. potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov.
Ale zvážte či to nepokryje manželkin príjem, aby ste to nemuseli nanovo meniť.
Miroslav Kubiš
20.01.14,16:55
Teraz som práve rátal príjem manželky v hrubom a vyšiel mi 2204 eur,takže by to malo vyjsť aj jej v jej daňovom priznaní.Ráta sa to dúfam z hrubého?
Anik
20.01.14,18:59
ráta sa to z hrubého, ale pre istotu by som to overila na učtárni, aby sa chybička nevloudila.