avelka
20.01.14,19:19
Dostali sme dobropis za vrátené palety.
Dátumy zd.plnenia a vyhotovenia sú z decembra 2013. Dobropis sme dostali teraz 20.1.2014.
Ako s DPH? Môžem účtovať do decembra, keďže ešte nemám poslané DP k DPH, alebo mám vrátiť DPH až v januári, kedy som dobropis dostala?
Tweety
20.01.14,18:29
§25
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane. Ak sa pri oprave základu dane nevyhotovuje doklad o oprave základu dane, uvedie sa rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nastala skutočnosť, ktorá má za následok opravu základu dane.
avelka
20.01.14,18:38
OK, takže takto: v januári D321, MD 315, MD343 všetko mínusom,
v decembri ID.
Už som toto raz riešila, len som sa chcela vedieť, či by nebolo jednoduchšie to naúčtovať v decembri, lebo to tam patrí, aj hneď vrátiť DPH a nemusieť účtovať cez rok...
katkap17
21.01.14,14:48
Ahojte chcem sa spýtať dostali sme Dobropis ako Tovarový bonus za rok 2013 v sume 1830eur na tom doklade je špecifikácia čiastky DPH že DPH je 0, mám to brať že táto suma bude bez dph a zaúčtovať tento dobropis bez DPH? Ďakujem
Tweety
21.01.14,14:49
áno, tak
katkap17
21.01.14,15:11
dakujem