JSJP
25.03.06,22:16
Ahojte,

sme tlačiareň, ktorá tlačí časopis a následne ho predáva. Zostali nám nejaké kusy, tak sme ich odovzdali do zberu. Zberné suroviny nám vyplatili sumu 720 Sk a dali nám potvrdenie na výkup odpadových surovín za hotové. Chcem sa opýtať, či mám odviesť DPH zo sumy 720 Sk, alebo to nie je zdaniteľné plnenie.

Ďakujem.
DušanČ
25.03.06,21:53
Zisti si, či subjekt, čo Ti vystavil potvrdenie je plátca DPH alebo nie a podľa toho zaúčtuj. V súčasnosti však zberom surovín sa zaoberajú rôzne FO, z ktorých malokto je plátcom DPH, takže s najväčšou pravdepodobnosťou to bude plnenie bez DPH.
KEJKA
25.03.06,22:10
Nesúhlasím.
Každé dodanie za protihodnotu podlieha DPH. Kto dodá tlačoviny aj ked do zberu, dostáva protihodnotu. Nezaleží, kto je odberateľ, či je alebo nie je platiteľom DPH.
AK STE PLATITEĽOM, MUSÍTE odviesť DPH aj zo získanej sumy za odovzdanie odpadu do zberu.
DušanČ
25.03.06,22:29
Nesúhlasím.
Každé dodanie za protihodnotu podlieha DPH. Kto dodá tlačoviny aj ked do zberu, dostáva protihodnotu. Nezaleží, kto je odberateľ, či je alebo nie je platiteľom DPH.
AK STE PLATITEĽOM, MUSÍTE odviesť DPH aj zo získanej sumy za odovzdanie odpadu do zberu.

Sorry,

je vidieť, že je polnoc. Pri takej ľahkej otázke sa mi tie vzťahy akosi otočili, že som z dodávateľ si spravil odberateľa. No čo už.
KEJKA
25.03.06,22:53
to sa stáva... ale uviedli sme to na správnu mieru, nie?
Tiež dobrú noc, treba a spať.
ALBO
26.03.06,17:30
Ahojte,

sme tlačiareň, ktorá tlačí časopis a následne ho predáva. Zostali nám nejaké kusy, tak sme ich odovzdali do zberu. Zberné suroviny nám vyplatili sumu 720 Sk a dali nám potvrdenie na výkup odpadových surovín za hotové. Chcem sa opýtať, či mám odviesť DPH zo sumy 720 Sk, alebo to nie je zdaniteľné plnenie.

Ďakujem. 720 Sk je cena vrátane DPH
alušik
27.03.06,04:47
mimotemy Nie, že by... Ale zberné suroviny si asi len velmi tazko vedú nejakú evidenciu, komu vyplatili peniaze za vykup. Naco to teda davate do prijmu? Asi tazko by Vam niekto dokazal, ze ste tie zvysne cisla odviezli do zberu a nevyhodili ste ich do smeti...:eek: