emka0009
20.01.14,20:58
Existuje norma, podľa ktorej sa dá určiť koľko, koľko miest na sedenie (stoličiek) má byť v jedálni pre konkrétny počet zamestnancov? V jedálni by podávali hotové privezené jedlá.
Ďakujem
avalik
20.01.14,21:25
391/2006 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko

16.2. Oddychové miestnosti musia byť dostatočne veľké, dostatočne osvetlené, vetrané a musia byť vybavené dostatočným počtom stolov, stoličiek s operadlami a vešiakov pre daný počet zamestnancov; musia zabezpečovať zrakovú a tepelnú pohodu pre zamestnancov.

Ak slúžia zároveň na jedenie a zabezpečenie pitného režimu podľa osobitného predpisu,7) musia byť vybavené umývadlom, kuchynským drezom s výtokom teplej a studenej vody, varičom na zohrievanie jedál a nápojov a chladničkou.



dostatočný počet je podľa mňa taký, aby sa v rámci výrobného procesu mohli všetci zamestnanci v kľude najesť - takže keď je spoločná prestávka pre všetkých tak potrebuješ 30 miest
emka0009
20.01.14,21:59
Ďakujem, ani ja som k tomu nič podrobnejšie nenašla, takže sa asi budem riadiť sedliackym rozumom.
Peggynka
22.01.14,18:29
Však ich podeľ na 3 skupiny a urob 10 miest.Nás bolo 260 v robote a jedáleń mala 15 stolov po štyri miesta.