marek19871987
21.01.14,06:52
Zdravim chcel by som sa opytat a poradit zaroven ako by som mal postupovat. Minuly tyzden mi prisiel pozdrav z rakuska vo forme pokuty 120eur. Co stoji za zmienku je to pokuta z 27.10.2013 co je takmer dva mesiace. Udajne po velkej namahe so slovnikom v ruke som prisiel na to ze som presiel cez cervenu na zeleznicnom priecesti no ja nesom si isty a nepamatam si na tento priestupok. Mal som v aute dalsich 2 ludi kt. mi tiez spatne potvrdili ze si neposminaju nato aby som cez tu cervenu isiel. Takze mozno otazocka na Vas co by som mal robit? Pripadne nemali mi tuto pokutu vystavit v uradnom jazyku do ktorej krajiny to posielaju chcel by som vidiet keby poslali v nemcine nejakemu anglicanovi priadne spanielovi atd. podla mna by sa na tom z chuti zasmial. Neplati tu ze oni chcu nieco odomna? :D:D:D:D A mozno este posledna otazocka nazaver nemam narok a pravo aj na nejaky dokaz o spachani priestupku?

Dakujem
arizona
21.01.14,06:17
"Podľa informácií z nášho zastupiteľského úradu vo Viedni, doterajšia komunikácia s rakúskou políciou jasne ukazuje, že aj v prípade rozporov je potrebné najskôr pokutu uhradiť a potom sa odvolať, prípadne sťažovať na príslušnom (alebo nadriadenom) oddelení polície na nezákonný postup,"

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6870253/pokuta-za-rychlost-prisla-z-rakuska-treba-ju-zaplatit.html#ixzz2r0zcjD9B
taiko
21.01.14,06:20
V kazdom pripade by som chcel vidiet dokaz, ak sa na dany priestupok nepamatam. Sedi vobec miesto a cas s Tvojim itinerarom?
Nie som pravnik, ale ak som to spravne pochopil, tak by mali s Tebou komunikovat v reci, ktorej rozumies a okrem toho by mali pokutu zasielat nasim uradom a tie by ta mali riesit. Ale ako hovorim nie som pravnik.

aha tu http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32005F0214:SK:HTML

Na druhej strane neviem ci sa oplati tahat za prsty s rakusanmi, lebo som uz pocul pripade, ze ludia nezaplatili pokuty a potom ked ich znovu stopli v AT tak mali problemy.
jslancik
21.01.14,06:28
posledný odsek potvrdzujem. "nemusíš" zaplatiť, ale potom radšej do rakúska už nechoď. Aby si ťa tam nenechali. Prípadne tvoje auto, vodičák, doklady, manželku... :)
buchač
21.01.14,06:36
...novela zák. o priestupkoch spomína v


§ 61
(2) Orgán Policajného zboru pri objasňovaní priestupkov podľa odseku 1 vyhľadáva
údaje o vozidlách evidovaných v inom členskom štáte Európskej únie,


Takže v konečnom dôsledku to , čo platí pre Slovensko v rámci EU , to isté platí aj pre ostatné členské štáty únie .
Že Ty si si nie istý na ten priestupok a nespomínaš si naň ?
Že spolujazdci Ti to spätne potvrdili , no nespomínajú si ?

Veď je to doba cca 3 mesiace nazad ....človeče , ja si nespomínam , čo a ako bolo predvčerom ...;)

A mozno este posledna otazocka nazaver nemam narok a pravo aj na nejaky dokaz o spachani priestupku?
Tak tejto vete som sa teraz ja z chuti zasmial ...skoro mi jazvy popukali ... :D :D :D
Si myslíš , že rakušácki poliši stoja na každom rohu , alebo je tam nejaká kamera ??? :eek:
arizona
21.01.14,06:37
a nevies ci aj svokry si nechavaju ako zalohu? :-D
jslancik
21.01.14,06:40
treba skúsiť, za pokus to stojí :D
Ice dive
21.01.14,06:49
no myslím, že tam mali dajakú kameru alebo niečo podobné... nakoľko ak by boli na mieste skásnu ho hneď a táto téma by nevznikla... keďže mu prišiel pozdrav domov poštou... je to o tom, že priestupok majú zdokumentovaný a skúšajú úhradu priamo a nie že pošlú to našim úradom aby sa naplnil SK rozpočet... oni potrebujú na pokutách tiež niečo vyzbierať:-)))) však čoskoro to bude aj u nás... keď sa zobudia naši páni v zelenom a budú kasírovať tiež týmto spôsobom však máme tu tú objektívnu zodpovednosť...
buchač
21.01.14,07:03
Ice ...vrelo súhlasím !!!!!!

Hlavne na to kasírovanie cudzincov by sa malo u nás lepšie a viac pritvrdiť .
Veď ak v Rakúsku nemáš na pokutu , tak Ti odstavia auto a staraj sa ...
Je im jedno , či ide o osobák , alebo tirák naložený čerstvými potravinami alebo mrazeným tovarom .

No naši poliši ???
Na horských prechodoch pomaly tirákom ponúkajú občerstvenie ...
Ale našinca dojesexujú statočne ...
lujza.j
21.01.14,07:11
Mne je vzdy smiesno z podobnych tem...chodim tam dost casto......vidim ako poniektori SK obcania jazdia....a potom sa cuduju a nepamatuju....tiez mam po ceste zel.priecestie....ale pre mna tak ako tu aj tam....aj ked blika biela aj tak pozrem ci je to ok....o cervenej uz ani nehovori....niekto ked bezne tak....tak mu to ani nepride ze isiel na cervenu....ved tu stale niekto rozmordovany na priecesti...
Ice dive
21.01.14,07:13
no neviem, kde si videl takého policajta, ktorí zahraničnému tirkárovi núka francúzske raňajky... ja som skôr videl ako mestský policajti dosexúvajú tirkára v premávke a pýtajú rukami nohami pokutu.. niečo podobné ako minule na TV Hnoj chlapík plakal nad zadržaným VP za alkohol na ukrajine, kde mu ho zisťovali fúkaním do zrolovaného časopisu...
LukyKs
21.01.14,07:41
Sú 2 možnosti :
- uhradiť
- už sa týmto autom netrepať do Rakúska

PS
A radšej nepapuľovať o dokazoch, lebo ti ich dodajú (so 100% prirážkou za papuľovanie :D )
buchač
21.01.14,08:16
:D :D :D
Ma čítaj poriadne ....
Tie francúzske raňajky bola predsa irónia .....
taiko
21.01.14,08:43
ze svokry :D
Excise Duty
21.01.14,11:17
A čo myslíš, od koho asi nabrali Rakúšania tvoje údaje, aby ti mohli poslať pokutu? Ak by nemali priestupok doložený, nikto by ti nič neposlal.
JAJA11
21.01.14,11:24
no v dnešnej dobe by som si preverila aj to, či to poslali rakúski policajti :-) a nie nejakí šikovníci, čo chcú zarobiť.....
myslím, že by mali policajti okamžite posielať aj foto s priestupkom, aby si dotyčný vedel spomenúť či na tom mieste bol a priestupok spravil.... lenže my sme tu malí páni a každý odpor sa vráti trojnásobne.....
čo tak sa obrátiť na našu ombudsmanku, tá chráni záujmy slabších a v tomto prípade sme my tí slabší voči policajtom :-)
simon56
27.03.16,20:28
Mna by zaujimalo ci posielaju pokuty na slovensko aj ked ta kamera na dialnici zachytila bez dialnicnej znamky .
misoft
28.03.16,07:37
Nedávno v telke bol prípad - dostal lajstro od Rakušákov, že ho zachytila kamera a má zaplatiť pokutu - pritom on nikde nebol. Žiadal o záznam - nedostal, vraj to neposkytujú. Rakúska ambasáda dala od toho ruky preč, len odporučili - neplatiť.
Dôvod: ak by došlo k pojednávaniu, má už možnosť si vyžiadať, aby predložili dôkaz o jeho priestupku (teda snímok z kamery) a takto možnosť sa brániť, ak si je vedomý, že to nespáchal. Upozornili však, že ak je to naozaj on - zaplatí omnoho viac. V opačnom prípade však je reálna možnosť, že nebude platiť nič - naopak by mali problémy tí, čo výzvu na zaplatenie poslali.
simon56
28.03.16,09:22
a nepamätas kolko bola pokuta?
misoft
28.03.16,10:08
To som nesledoval - len som zachytil to, čo v telke dávali a ako postupovať.... ale bez záruky. Žiaľ, neviem, ktorá stanica to dávala - buď Hnojka, alebo Narkóza... skús ich archívy TN, Reflex a pod.
dmc
28.03.16,10:32
simon56
28.03.16,18:40
Diky,ale tu sa jedna o pokutu za rychlost....ja som si pozde nalepil dialnicnu nalepku a preto ma zaujima ci sa aj za tento priestupok posielaju pokuty na slovensko