solide
21.01.14,09:49
ahoj chcel by som poprosiť o radu. Som živnostník, bez registračnej pokladne /platba len cez banku/ s jednoduchým účtovníctvom ktorý má do roka cca max.20 vystavených, veľkých faktúr /ročný obrat cca 500tis.€/ Každý mesiac z tohto dôvodu treba podať priznanie k DPH a aj súhrnný výkaz k DPH lebo prevažne obchodujem so zahraničím tovar kupujem v krajine s € a po úprave predávam do CZ/, pričom faktúry vystavujem sám, z 95% v českých korunách bez DPH. Príslušné podania na DU si podávam cez aplikáciu e-DANE na základe dohody s DU sám, po obdržaní súboru s koncovkou .xml, ktoré mi e-- mailom zašle účtovníčka. Pričom tieto doklady nosím účtovníčke vždy načas, max do 10 dní po skončení mesiaca. Ročne mám cca 600 dokladov v čom je drobná pokladňa, jednotlivé podania cez e-dane ako aj bankové výpisy. Chcem sa spýtať aká je v Bratislave obvyklá odmena účtovníčky za odborné, kompletné, externé vedenie takéhoto účtovníctva, so sledovaním všetkej legislatívy so zmenou platieb do sociálnej ,zdravotnej, príspevku do nezamestnanosti , dani z motorového vozidla, t.j. všetkých, následných úkonov, platieb?
veronikasad
21.01.14,09:12
Externí účtovníci nemajú mzdu
taiko
21.01.14,09:20
sak mozu mat rozpolozkovanu odmenu a aj odmenu hodinovu, ak sa napr o poradenstvo, research jedna, ci?
kn-alka
21.01.14,09:33
veronikasad
21.01.14,09:58
Súhlasím, pôvodná otázka bola o mzde - na to som reagovala.
taiko
21.01.14,10:02
uz to pomenil, takze nase komenty vyznievaju bylku komicky :D Ale hlavne ze sa rozumieme, o co islo
korela
21.01.14,10:58
solide, čas vložený do prečítania tejto témy o platbách za účtovníctvo bude pre vás v každom prípade prínosom a zorientovaní sa v tejto problematike na Slovensku.
Ako som ja pochopila, ceny sa odvíjajú predovšetkým od pôsobiska podnikateľa a predovšetkým od jeho prosperity.
Čím západnejšie sa človek na Slovensku nachádza, čím väčší príjem dosahuje, tak podľa toho si účtovníci pýtajú za svoju prácu. Ako by to bol ich podiel na úspechu živnostníka.
Výrazy - idem ho skásnuť (klienta) - nie sú také zriedkavé.
To je námet na román.Odporúčam. Žiadne oficiálne pravidlá, vymedzenia, ani zákony tu neexistujú.
nika.sum
21.01.14,11:09
omnoho viac pripadov je ale, ked sa klientovi nedari a ocakava, ze uctovnik bude robit pracu zadarmo...pracu uctovnikov beru mnohi podnikatelia len ako nutne zlo a vidia v tom len nahodenie par udajov do PC, myslim ze vela uctovnikov by vedelo len spisat roman o vyrazoch svojich klientov. Napr. prinesenie dokladov 12.00 h a o 13.00 telefonat, ako som na tom? a pod.
IvetaH
21.01.14,11:26
Veď si zadaj do inzertných portálov požiadavku a uvidíš, aké budú ponuky. Je úplne zbytočne tu polemizovať o tom, čo je málo a čo je veľas.
korela
21.01.14,11:33
Ja to chápem. Ale tento človek práve nebude ten prípad, ktorý spomínaš. Ja viem, že je to náročná práca a zodpovedná, ale v tej téme je účtovníkmi samými vysvetlený systém odmeňovania. Proste, ešte stále pokladám tú tému za prospešnú pre toho, kto sa chce zorientovať v cenách za túto prácu.
Ale mal by uznať každý účtovník, že by sa nemal viesť na chrbte prosperujúceho človeka. Trochu etiky do podnikania vo všetkých smeroch v tomto štáte a bolo by tu spokojnejšie prostredie pre život.
KlaudiaKK
21.01.14,17:37
nika - presne si to vystihla :-)