potocka
26.03.06,09:07
ahoj zitka,

prosim ta poradila by si mi???
SZČO prisla omylom na podnikateľský účet suma 37 000, ktorá mu mala prist na účet súkromný. ja som do dala ako PNZD. tie peniaze nevrátil,
ale ich vybral z bankomatu 2x 20 000.
zaúčtovala som ich ako :
BU vydaj - prieb. položky príjem
pokladna prijem - prieb položky výdaj.
z pokladne som postupne odpísala 10 000 a 15 000 ako osobnú spotrebu.teraz neviem ako to mám spárovat, aby to bolo viditeľné pre kontrolu, ak mu náhodou pride.
pen. denník je už uzatvorený a je v nom takmer 140 položiek.:mee:

ďakujem ti
potocka
Zita5
26.03.06,07:15
ahoj zitka,

prosim ta poradila by si mi???
SZČO prisla omylom na podnikateľský účet suma 37 000, ktorá mu mala prist na účet súkromný. ja som do dala ako PNZD. tie peniaze nevrátil,
ale ich vybral z bankomatu 2x 20 000.
zaúčtovala som ich ako :
BU vydaj - prieb. položky príjem
pokladna prijem - prieb položky výdaj.
z pokladne som postupne odpísala 10 000 a 15 000 ako osobnú spotrebu.teraz neviem ako to mám spárovat, aby to bolo viditeľné pre kontrolu, ak mu náhodou pride.
pen. denník je už uzatvorený a je v nom takmer 140 položiek.:mee:

ďakujem ti
potocka

Ja som sa už vyjadrovala v téme , ktorú si už raz zadala.Moje vyjadrenie bolo také , že tu už ani nejde o výber , to na tejto celej situácii nič nemení , je fakt že tie peniaze tam nemali čo hľadať a záleží od subjektu aké argumenty bude mať pri zdôvodňovaní uvedeného príjmu .

Ty sa nad spárovaním netráp , to už vôbec nie je dôležité , dôležité bolo to ,aby súkromné peniaze išli na súkromný účet a nie na podnikateľský .

Ty nič neprepisuj žiadny denník , napíš do poznámok , že z uvedenej sumy , ktorá bola vybratá pre osobnú spotrebu je zahrnutá aj čiastka , ktorú dostal podnikateľ na účet omylom , z dôvodu toho , že uvedená platba mala smerovať na jeho osobný účet .

Vôbec sa s tým netráp , aj tak je to na podnikateľovi .Ty si na základe jeho informácii správne identifikovala teda zaúčtovala platbu ako príjem NZD.
potocka
26.03.06,07:22
no a este by som mala jeden problémik, z podnik. účtu odoslal 965,--Sk ale nemam k tomu žiadne doklady,
ja som to dala ako osobnú spotrebu a do PNZD. mam to dobre?
Zita5
26.03.06,07:24
no a este by som mala jeden problémik, z podnik. účtu odoslal 965,--Sk ale nemam k tomu žiadne doklady,
ja som to dala ako osobnú spotrebu a do PNZD. mam to dobre?

Neviem prečo si to dávala do príjmu NZD .Účtovať si mala:

výdaj banka - oproti zápis výdavky neovplyvňujúce ZD - iné , účel platba pre osobnú spotrebu .


To je všetko .
potocka
26.03.06,07:26
jééééj ja som sa pomýlila, ano zapísala som to ako výdavok NZD