Slavomir Vasek
21.01.14,11:07
Dobry den,chcem sa spytat na par veci,ci ma niekto skusenosti.Som vyuceny stolar bez maturity,zistil som ze sa da maturita soravit externe .Priklad spravim si maturitu externe a neskor by som chcel ist na vysoku skolu IT ,zavisi prijatie na vysoku skolu IT od predchadzajucich vysledkov z mojej strednej skoly stolara.Tam som nemal az take dobre vysvedcenia,lebo ma ta skola ani nebavila.Dalsia otazka,existuje nejaka pomoc od statu,nejaka statna dotacia na vysoku skolu IT,ktora stoji rocne 2000 euro?Alebo si to clovek musi platit vsetko sam?Ma niekto skusenosti s tymito dotaciami na VS?Prosim poslite mi odpoved.Dakujem
monika1991
22.01.14,08:34
Pri posielaní prihlášky musíš dokladovať maturitné vysvedčenie takže vyučny list ti je v tomto prípade na nič, podmienky prijatia má každá VŠ iné, niektorej stačí iba maturitná skúška, niektoré zohľadňujú známky z maturity ale aj tak na väčšine škôl sa robia ešte aj prijmačky(pozri podmienky prijatia pre uchádzačov,každá škola to zverejňuje) Neviem, že či chceš ísť na VŠ externe či denne??Ale asi externe či??Keď máš platit 2000eur,poprípade chceš ist na sukromnú VŠ, kde sa aj denne študium plati.Pri externom študiu si všetko platiš sám, možeš získať od školy motivačné štipendia(taktiež na každej škole iné podmienky) poprípade ti môže rektor poskytnúť ešte mimoriadne štipendium napr. za vynikajúce výsledky, reprezentáciu školy atď...taktiež niekedy škola poskytuje ,,zľavu,,keď im zaplatiš školné naraz
Slavomir Vasek
22.01.14,19:15
dik za odpoved