kuriatko11
21.01.14,13:08
veronikasad
21.01.14,12:12
Môžeš byť aspoň trošku konkrétnejšia ?
kn-alka
21.01.14,12:13
Kebyže túto istú vetu napíšeš do googlu, tak tu máš odpoveď, na čo potrebuješ poradu, ak nedáš žiadne info?

http://www.vrateniedani.sk/vratenie-dani-faq
Katy a R
21.01.14,12:22
- nuž jedine vtedy - ak ti výjde preplatok dane z príjmu;)
kuriatko11
21.01.14,12:37
Katy a R, nepodstatny komentar, nie odpoved ;)
Katy a R
21.01.14,12:39
práveže je to úplne presná odpoveď na tvoju otázku!
kuriatko11
21.01.14,12:43
Drahá kn-alka,

prvy rok podavam danove priznanie, takze som si dovolila opytat sa podrobnosti na porade nasledne po tom, ako som googlila, no nenasla som ziadny adekvatny pomocny clanok alebo kalkulacku na vypocet dani z prijmu, ktore sa vracaju. Obraciam sa na Poradakov, pretoze som tu uz viackrat nasla potrebne informacie a je tu velka skala odbornikov. Nebudem verejne udávať svoje mzdove informacie a naviac sa to chcem naučiť sama :).

v každom prípade ďakujem za tvoj čas a link!
Katy a R
21.01.14,12:47
no veď tam je pes zakopaný - že si sa na nič konkrétne neopýtala. Vešteckú guľu nemáme. A dane sa vracajú naozaj len vtedy - keď je preplatok. takže sa nemáš prečo urážať! A keď si prečítaš poučenie k DP - určite to podľa toho zvládneš! (keď teda nedáš nič konkrétnejšie)
kn-alka
21.01.14,13:11
Kuriatko11 - bez konkrétnych údajov, či si zamestnaná, či si podnikateľ, či si pracovala celý rok, alebo len časť alebo-alebo-alebo ti nikto nevie odpovedať... a katy a R ti odpovedala správne, na vrátenie dane z príjmov máš nárok len vtedy, ak si nejaké počas roka platila a teraz na konci roka ti vyjde preplatok.... to však môže byť na xy spôsobov.
JAJA11
21.01.14,13:24
myslím, že to tu všetci pomerne jasne napísali, ale ja trochu doplním..... vrátenie dane u zamestnacov býva ak nepracovali celý rok, ale len časť roka, ak si u zamestnávateľa neuplatnili odpočítateľnú položku, boli počas roka dlhšie PN a podobne..... :-)
ale hnevať sa na tieto odpovede netreba, ťažko sa odpovedá ak nevieme o koho sa jedná, či je to bežný zamestnanec alebo dôchodca, aké mal príjmy - z viacerých dohôd, zamestnaní alebo len z jedného a podobne....
JAJA11
21.01.14,13:28
nemyslím, že to je komentár, je to odpoveď priamoúmerná otázke :-)
JAJA11
21.01.14,13:32
na zistenie si svojich daňových povinností je dobré si stiahnuť trebárs program na daňové priznania od firiem (napr. KROS ho ponúka zadarmo na stiahnutie), doplniť si svoje údaje a je to ošetrené tak, že po správnom zadaní všetkých údajov bude vidno či vzniká daňová povinnosť alebo preplatok...
myslím, že nik nechcel konkrétne čísla, stačilo druh príjmu atď....