kate81
21.01.14,12:28
Zamestnanec pracoval v nasej spolocnosti od 9/2013, 02/2014 nam prisla postou vypoved podla § 67 ...musime akcepotvat tuto vypoved?....zamestnavatel s nou nesuhlasil, lebo zamestnanec
pracoval ako vodic a mal urcite skody sposobene, ktore nevyrovnal a preto zamestnavatel mu nechcel akceptovat tu jeho vypoved, zaslali sme mu vyzvu nastupu do prace postou ale na zlu adresu, tak sa vratila spat, mozeme mu dat okamzite skoncenie pracovneho pomeme, alebo este raz poslat vyzvu nastupu do prace na druhu adresu?, zamestnavatel mu chce dat okamzite skoncenie pracovneho pomer a za nezotrvanie pocas vypovednej lehoty u zamestnavatela vyuzit § 62 ods. 8, daju sa tieto dve veci kombinovat, dakujem...vobec sa v tom neviem vyznat?
Tweety
21.01.14,11:32
Výpoveď sa musí akceptovať, berie sa teda len na vedomie, nie je potrebný súhlas druhej strany. Ak ste teda obdržali výpoveď, od 1.dňa nového mesiaca začína plynúť VD. AK zamestnanec nenastúpil už teraz, je to porušenie PD s možným okamžitým skončením PP. Takže ak PP skončí okamžite, nie je tam nárok na sankciu za nedodržanie VD, pretože tá ešte ani nezačala plynúť.
veronikasad
21.01.14,11:34
už je február 2014 ?
kate81
21.01.14,12:12
Dakujem za odpoved, takze ak to spravne chapem, moze skoncit PP okamzite, lenze sef mu nechce vyplatit mzdu..ako mu to mam vysvetlit, ze ju ma vyplatit? dakujem
Tweety
21.01.14,12:15
Na mzdu má zákonný nárok.
JAJA11
21.01.14,12:45
ani zamestnanec nemá nárok na okamžité skončenie pracovného pomeru z jeho strany.... ak nenastúpil do práce, môžete mu dať na tie dni, kedy nepríde do zamestnania absenciu a ak má dovolenku, túto mu krátiť....
ak vám pri nástupe podpísal súhlas so stiahnutím jedného platu, tak mu poslednú mzdu nemusíte vyplatiť..... ale nesmiete s ním okamžite rozviazať pracovný pomer, musíte preukázať, že chcete aby pracoval ďalej....
kate81
21.01.14,13:39
Jaj, jaj, z jeho strany prisla ta dvoj, vypoved, mi sme mu o tyzden na to poslali vyzvu do prace, lenze tu vyzvu sme poslali na adresu, na ktorej sa uz nezdrziava a ma prechodny pobyt, takze tu vyzvu som mu mala poslat tam..aby bola dorucena a platna, aj ked ju neprevzal, lebo takto mi prisla neprevzata obalka, kde je adresat neznamy...vtedy by som mu mohla siahnut na plat, pretoze v zmluve ma napisane a podpisal, ze za nezdrzanie vypovednej doby u zamestnavatela......este sa chcem spytat, ked zamestnanec posle 2 mes. vypoved a uz nebude mat zaujem v priebehu tych 2 mesiacoch pracovat, je mozne mu siahnut na 1 mes. plat.....a potom je to ako, vyratam mu plat za jeden mesiac a zoberem mu ho a druhy mesiac mu dam absenciu?...dakujem za odpoved....
Lusssy
21.01.14,14:01
".vtedy by som mu mohla siahnut na plat, pretoze v zmluve ma napisane a podpisal, ze za nezdrzanie vypovednej doby u zamestnavatela..." ------ vsak vypovedna doba este neplynie tak na co mu chcete siahat?! on neprisiel do prace teraz v januari takze ma absenciu, bud to rieste stiahnutim dovolenky alebo neplatenym volnom do doby kedy zacne plynut vypovedna doba cize do 31.1.2014... ak si nepride odkrutit 2mes. vypovednu dobu po tomto datume tak potom to rieste v zmysle zmluvy, ktoru s vami podpisal... to uz vy viete co je v tej zmluve, ake sankcie... ak su v zmluve dohodnute sankcie aj mimo vypovednej lehoty teda, ze sa v riadnej pracovnej dobe nedostavi na pracovisko tak si to uplatnite... ale ja byt vami a vasim sefom tak sa pokusim skontaktovat zmierlivym sposobom so zamestnancom, dohodnut sa, ze ak uhradi skody alebo ich bude splacat, tak sa jeho vypoved zlikviduje a uzavriete dohodu o skonceni pracovneho pomeru, co bude pre oboch lepsie lebo on nebude mat absenciu kedze nechce uz chodit do prace a vy sa zbavite zamestnanca, ktory vam sposobuje problemy