Lusssy
21.01.14,15:36
Prosím o radu, idem pracovať do zahraničia a chcem nechať mame splnomocnenie na zastupovanie ma vo všetkých záležitostiach, avšak neviem či ho dať na dobu neurčitú alebo môžem presne napísať, že "počas môjho pobytu v zahraničí"? Môžem tam vypísať pár vecí, v ktorých ma má zastupovať a dať, že "atď." alebo "a podobne" alebo musím vypísať všetko na čo si spomeniem? Mám vzor od priateľa ale on to má tak všeobecne a na konci atď., na nete zas bol vzor kde splnomocniteľ presne vypísal inštitúcie a firmy, kde má vedené účty. Je toto splnomocnenie platné aj v banke? Ďakujem
avalik
21.01.14,14:49
hlavne nezabudni mame na poste vybavit preberanie zasielok - vydaju jej karticku na preberanie zasielok
Lusssy
21.01.14,15:24
ďakujem a nestačí keď sa preukáže tým splnomocnením keď bude preberať balík alebo doporučenú poštu?
avalik
21.01.14,15:29
myslim, ze nie ... jednoduchsie je vybavit tu karticku ako potom mat neprebratu nejaku dolezitu zasielku - ale opytaj sa radsej na poste
ivka70
21.01.14,15:32
My sme mali take generalne splnomocnenie, kde bolo napisane, ze ma splnomocnuje aj pri jednaniach na uradoch , v bankach ...a banka ho neuznala ...oni potrebovali specificke ich splnomocnenie s jednym konkretnym dovodom :(.

Takze to, ci to banka uzna alebo nie, je otazne.
ivka70
21.01.14,15:33
Nestaci, posta ma vlastne "pravidla" a hlavne, je to platena sluzba, vydanie karticky.
Pricom tam nezabudni uviest, ze moze preberat aj zasielky do vlastnych ruk a pod., proste vsetko.
taiko
21.01.14,15:34
Ja by som bol tak presny ako sa len da. Ked som chcel aby ma mama zastupovala v Tatrabanke, musel uviest presne vsetky ukony ku ktorym ju splnomocnujem.
Lusssy
21.01.14,15:38
dakujem obom, urcite sa pojdem opytat :)
Lusssy
21.01.14,15:47
tušila som to ale pre istotu som sa opýtala, ďakujem
Lusssy
21.01.14,15:50
ďakujem pekne... škoda, že banky sú v tomto nekompromisné, človek aby si dobre rozmyslel, ktoré úkony tam napíše, horšie je, že dopredu nevieš čo sa prihodí a zrovna budeš potrebovať zastúpiť v niečom čo tam napísané nebude :(
ivka70
21.01.14,15:56
Ale zasa dnes sa da takmer vsetko vybavit ce internetbanking, v najhorsom sa da splnomocnenie potvrdit aj v zahranici a poslat odtial .....
Lusssy
21.01.14,16:04
raz sme to skusali v zahranici, ja konkretne nie, ale priatel a boli s tym opletacky, notar mal len potvrdit podpis, jeho nemusi zaujimat co je v tom papieri a aj napriek tomu si to ziadal prelozit do anglictiny, nakolko to bolo narocne, zhanat este aj prekladatela, vzdali sme to
taiko
21.01.14,16:52
stale mozes urobit nove splnomocnenie, dat ho overit na ambasade a poslat mame