energetička
21.01.14,16:28
Kúpili sme starší rodinný dom pravdepodobne tam dlhé roky prekvapkávala voda cez strechu na povalu a prehnil palachový strop . Čo sa týka nosnosti pri vstupe na tú časť povale je cítiť ako keby sa prehýbala a zo spodu pohľad na strop samé praskliny . Potrebovala by som poradiť ako spevniť strop aby nepadol na hlavu a zo strany povale aby to bolo pochôdzne. ďakjem
buchač
21.01.14,16:25
Kúpili sme starší rodinný dom pravdepodobne tam dlhé roky prekvapkávala voda cez strechu na povalu a prehnil palachový strop . Čo sa týka nosnosti pri vstupe na tú časť povale je cítiť ako keby sa prehýbala a zo spodu pohľad na strop samé praskliny . Potrebovala by som poradiť ako spevniť strop aby nepadol na hlavu a zo strany povale aby to bolo pochôdzne. ďakjem

Neviem síce , ako to vyzerá ...a ani nie som stavebný odborník - statik .

Ale toto myslíš vážne ???
energetička
21.01.14,19:22
bohužial ano :(
marjankaj
21.01.14,19:25
Pravdepodobne vymeniť.
energetička
21.01.14,19:47
čo máš na mysli vymeniť ?
buchač
21.01.14,19:50
Predsa podlahu ...teda minimálne ...

Nehľadaj veľmi pomoc na nete , radšej by som oslovil fakt nejakého lepšie odborníka , nech sa na to pozrie zblízka a dá názor ...

Iné riešenie nevidím .
marjankaj
21.01.14,19:55
No predsa ten strop, keď je pravdepodobne prehnitý.
Len tak mimochodom. Stropy sa z palachu nerobili. Také by veľa neuniesli. Palach=rákosie alebo tŕstie.
energetička
21.01.14,20:15
odborníka tu mám ,ktorý povedal že to sú len dosky ktoré su napite vodov a je to iba pružné ...len ja by som potrebovala viac možností
energetička
21.01.14,20:23
zaujímalo by ma aj niečo take či y sa dal pod existujúcim stropom urobiť poprípade niečo tiež take niečo pevné ako je momentálne tento strop ale v pôvodnom stave .....poprípade celý dom prerábam takže možnosti su veľké ...len neviem naisť správnu cestu nakolko tento odbor nieje môj :(
chandler
22.01.14,08:12
urcite mozes spravit to ze zhora urobis sondy do stropu, nech vies skladbu, vzdialenosti a rozmery tramov, a stupen poskodenia dreva. ak si zavolas odbornika bude toto prva vec co ti povie. takze to kludne mozes spravit hned.
pavol54
22.01.14,10:10
Palach má len funkciu na udržanie omietky. V prvom rade treba otvoriť vrchné záklopové dosky a zistiť či sú poškodené alebo sú zničené aj hrady. Mimochodom bolo by dobré si tam pri práci naklásť pochôdzne dosky, lebo sa môže stať, že niekto prehučí pri rozoberaní až na podlahu. Porušenie trámu musí posúdiť odborník, Ak nie sú veľmi poškodené, treba ich ošetriť proti hnilobe, a preplátovať inými obkladmi (foršne, I-čka, L-ká a pod).