u.erika
21.01.14,17:39
Ahojte!
Manžel dostal potvrdenie o ZP FO zo ZČ od bývalého zamestnávateľa za rok 2013 - pracoval tam do 08.12.2013, v ktorom mu bol priznaný daňový bonus na 11 mesiacov. Dcéra robila štátnice 06.06.2013, vtedy som napísala e-mail účtovníčke, že od júla už nám nepatrí bonus. Urobila som chybu, lebo som jej zabudla poslať potvrdenie.
Manžel hneď nastúpil do nového zamestnania.
Chcela by som vedieť, ako môžeme teraz vysporiadať ten preplatok. Môže mu nový zamestnávateľ vykonať RZ, keď k žiadosti o vykonanie RZ prikladá doklad o ukončení štúdia a do poznámky napíše, aby ten preplatok 107,05 Eur vysporiadali, alebo musí podať DP on sám.
Tweety
21.01.14,16:41
RZD mu na základe žiadosti urobí posledný zamestnávateľ. DB sa vysporiada cez RZD.
Mila123
21.01.14,16:43
neprávom vyplatený DB sa vysporiadáva cez RZD .....
za 12/2013 si uplatňoval odpočítateľnú položku u ktorého zamestnávateľa? nového? starého?
u.erika
21.01.14,18:03
u starého zamestnávateľa. RZ mu urobí nový zamestnávateľ, ale oni nemusia vedieť o tom, že DB bol neprávom vyplatený, im stačí, keď odovzdám potvrdenie od starého zamestnávateľa, nemusím nič dokladovať. Preto sa pýtam. U starého zamestnávateľa majú posledné potvrdenie o tom, že štúdium ukončí pravdepodobne v júni 2013.
ivka70
21.01.14,18:06
K ziadosti o rocne zuctovanie u noveho zamestnavatela musi manzel prilozit potvrdenie o navsteve skoly aj potvrdenie o ukonceni studia dcery.
Z toho bude jasne, za ktore mesiace narok bol.
Z potvrdenia od stareho zamestnavatela zasa bude jasne, za ktore mesiace DB bol vyplateny.
tym padom novy zamestnavatel v RZD zuctuje vyplatene oproti skutocnemu naroku a spocita do dani, podla toho, ci vyjde preplatok alebo nedoplatok, manzel dostane alebo vrati peniaze (strhnu mu ich pri vyuctovani)
Mila123
21.01.14,18:10
ak chceš RZD musíš požiadať starého ZĽ....
ak chceš môžeš podať i DP typ A
Anik
21.01.14,18:23
Teraz nerozumiem dievčatá Ti napísali ako to treba urobiť, ak máš záujem to dať do poriadku tak pri žiadosti o RZD priložíš to čo máš a už. Či Ti skôr ide o to, aby za chybu zaplatila účtovníčka?
Mila123
21.01.14,18:27
nie, Anik ja som to takto ani nemyslela....ak by som bola na mieste účtovníčky, do potvrdenia by som uviedla, že DB nepatril za 11 mesiacov, ale za 6
Anik
21.01.14,18:31
Milka ja som to nemyslela na Teba, ale na u.erika - komentár nad Tebou
veronikasad
21.01.14,18:40
Ako že nemusia nič vedieť. Veď mu vznikne nedoplatok. Bolo by serioznejšie, keby si v takomto prípade urobil sám DP typu A a nedoplatok vysporiadal priamo cez DU. Ukončenie štúdia sa neoznamuje mailom, ale podpísaním zmeny vo vyhlásení
u.erika
21.01.14,19:01
Práve, že nechcem, aby za chybu zaplatila účtovníčka, preto som sa pýtala Vás, Veď to bola aj naša chyba. Asi som sa zle vyjadrila. Prepáčte mi. Na stránke FR som našla, že to sa má vysporiadať cez správcu dane. Ale so starým zamestnávateľom, už nemáme nič spoločné, u nového zase nechceme mať problémy. Myslím si, že najjednoduchšie riešenie bude podať DP typ A,
Kočky ďakujem Vám za dobré rady.
Príjemný zvyšok večera Vám prajem!