janaj733
21.01.14,18:52
dobry den chcela by som sa opytat sestra brala uver ja som jej sla rucit momentalne ma nejake problemy.Rucit som jej sla ako slobodna neskor som sa vydala chcela by som vediet kedze nevlastnim ziadny majetok nemam ziadny prijem len invalidny dochodok 126€ ci mozu siahnut na moj prijem a na prijem mojho manzela dakujem.
Chobot
21.01.14,18:03
To znamená, že nemáš žiadnu nehnuteľnosť, nemáte auto, nemáš žiadny účet v banke, žiadnu úložku, v byte žiadny nábyto, nič cenné a bývaš v prenajatom byte ... proste nič? Tak ti nemá čo zobrať exekútor. A to nám chceš tvrdiť, že žiješ z tých 126 EUR? Však to nestačí ani na mesačnú stravu.
janaj733
21.01.14,18:07
mam manzela ktory pracuje a ma aj auto ktore kupil este pred svadbou ja nemam nic jedine ucet kde mi chodi dochodok 126€ mna by zaujmalo ci moze exekutor siahnut na jeho mzdu ja som sla rucit ako slobodna a byvame v byte ktroy je jeho otca.
Chobot
21.01.14,18:18
Siahnuť môže len na spoločný majetok. Čo ale určite spraví exekútor je, že ti zablokuje účet. Jeho nezaujíma, že ti tam chodí dôchodok.

A prečo nespláca úver sestra?
willma
21.01.14,18:26
na mzdu manžela exekútor siahnuť nesmie a už vôbec na byt manželovho otca - jediné, čo môže je zablokovať účet povinného a jeho majetok, ale zadávateľka píše, že nič nevlastní - takže nič.
janaj733
21.01.14,18:28
sestra je momentalne nezamestnana ale robi vsetko preto aby to dako zvladla a mna sa to netykalo ale ja sa na to nespolieham preto chcem vediet co mozem cakat nechcem aby sa to dotklo mojho manzela a siahli mu na prijem som odhodlana sa aj rozviest potrebovala by som vediet na 100% ci mu mozu siahnut na jeho prijem
janaj733
21.01.14,18:33
willma este by ma zaujmalo ci by mohol exekutor siahnut na byt ak by ho v buducnosti chcel otec prepisat na manzela dakujem
willma
21.01.14,18:41
ak manžel byt zdedí netuším- ale v prípade rozdelenia BSM je to výlučne majetok manžela - ty by si si ako rozvedená mohla nárokovať len to, čo bolo do bytu vložené počas manželstva. Takže len predpokladám, že na výlučný majetok manžela by siahnuť nemal. Ale isto ma ešte doplnia, prípadne opravia poraďáci právne fundovanejší.
janaj733
21.01.14,18:46
dakujem ak by sa vedel este niekto vyjadrit budem velmi vdacna.
janaj733
21.01.14,18:49
cize este raz v skratke aj ked zostaneme manzelia exekutor nema narok siahnut na manzelov plat dobre som to pochopila?este raz vdaka
misoft
21.01.14,19:35
Na čo určite nemôže siahnuť - auto manžela - získané pred sobášom, je to jeho výlučný majetok. Ak by jmu eho otec daroval byt (darovacou zmluvou napr.) - tiež by to bol výlučne jeho majetok. Ak mu chodí mzda na jeho účet, tiež nepôjde po tomto účte. Exekútor zistí, či nemáš účet, zablokuje a z neho bude exekuovať. Ak by ste mali spoločný účet, tak aj z neho (BSM). Ale na plat manžela (u jeho zamestnávateľa) nemôže - nie je predsa povinný.
janaj733
23.01.14,17:11
dakujem za vase odpovede.