bazil
21.01.14,18:53
Dobrý večer, prosím o radu, idem v programe podávať prvý krát elektronicky DPH, našiel som ako sa podáva súhrnný výkaz, ale neviem kde sa dá v takom formáte podať aj klasické DP ku DPH. Prosím veľmi pekne, ako postupovať? Ďakujem
avalik
21.01.14,18:37
cez edane ...

Po prihlaseni sa na portal FS sa ti otvori Osobna internetova zona - klikni na Katalog formularov - vyber prislusne DP (klikaj na sipky nie na text) a klikni vpravo na ikonu edane

ponukne ti ulozenie suboru, ten potom instalujes

pozri aj https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/Zasielanie-elektronickych-dok
a klikni aj dole v linku na Overenie splnenia podmienok AES.

Kniha evidencie DPH - Moznosti - ZostavitDPH danove priznanie

objavi sa ti tabulka s priznaniami - vyberies ktore chces - moznosti - Exportovat zaznam ... - tam ti ponukne kam ulozit xml subor a zaroven export do edane (ale asi verziu java nie windows ci ako su oznacene)
bazil
21.01.14,18:53
Ďakujem, len ja som sa asi zle vyjadril, mne ide o to, že ja priamo v programe Oberon neviem spracovať daňové priznanie k DPH v xml súbore tak, aby som ho cez edane vedel natiahnuť do systému. Ja tam proste nemám aký súbor priložiť, lebo ho v programe neviem vytvoriť. Stiahnutú mám poslednú verziu december II. Ďakujem
avalik
21.01.14,19:27
doplnila som odpoved
bazil
22.01.14,17:34
Tak asi mám nejaký problém, lebo keď rozkliknem Možnosti - mám tam len DPH súhrný výkaz ( xml ) a Prehľad priznaní, žiaden Exportovať záznam. Prosím,neviete v čom môže byť chyba?
tictac7
22.01.14,17:38
prepáč, ale musím - skús si tento problém riešiť počas pracovnej doby aj priamo s dodávateľom SW..... - nič v zlom, len už nemáš veľa času, a keď zareaguješ len raz za 24 hodín, že Ti rada nepomohla, je dosť možné, že to do pondelka ani neporiešiš....
tictac7
22.01.14,17:39
a mimo komentu aj malá rada:
Keď Ti horí termín, kašli na xml zo softu a tlačivo vyplň ručne na eDaniach podľa tlačiva, ktoré Ti vypľuje soft.
avalik
22.01.14,20:24
mas otvorenu agendu firmy?
mondes
22.01.14,23:43
Prosím, ak som si DPH načítala zo súboru, ako ho mám odoslať? Ako podpíšem? Tiež posielam prvýkrát elektronicky a mám dohodu.