luciaschurdakova
21.01.14,20:29
Ahojte, chcem sa informovat či mi niekto nevie poradiť ako to je s NRPč
predavačky pracuju kazdy den 11 hod, su dve a striedaju sa takym spôsobom, napriklad v januari maju naplanovanu prac.zmenu takto :
od 2.1.2014 : prva robi dva dni, tri dni volno, dva dni, dva dni volno, ta druha to ma opacne,. To znamena, ze im vychadza dlhy a kratky tyzden, chcem sa opytat ci si to takto mozu naplanovat, alebo musia si planovat smeny dva dni robim, dva ni volno, a ta druha zas opacne.
Ci sa to sleduje v ramci tyzdnov čo sa tyka hodin. nakolko maju v prac.zmluve uvedenu dobu 40 hodin tyzdenne.
dakujem
Zuzanka_ba
21.01.14,19:57
Rozvrhnutie pracovného času je vhodné uviesť aj do zmluvy tak, ako ho máte dohodnuté.. Treba sledovať či neprekračujete ustanovených 40 hodín.
§ 87
Nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času
(1) Ak povaha práce alebo podmienky prevádzky nedovoľujú, aby sa pracovný čas rozvrhol rovnomerne na jednotlivé týždne, zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov alebo po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne. Priemerný týždenný pracovný čas nesmie pritom presiahnuť v období najviac štyroch mesiacov ustanovený týždenný pracovný čas.
luciaschurdakova
21.01.14,19:59
dakujem, toto som si tiez precitala, ale nieje mi to jasne, pretoze ak maju rozvrhn.prac.zmenu tak ako som pisala, tak oni v jednom tyzdni odpracuju viac ako v druhom
avalik
21.01.14,20:03
citaj poriadne poslednu vetu v ods. 1
luciaschurdakova
21.01.14,20:09
dakujem, som v tom zaciatocnicka preto som sa snazila najst pomoc tu na porade, myslela som ze sa to tu trosku vysvetluje "GAZDOVSKYM" rozumom. toto vsetko co sa tu pise, som si nastudovala aj ja. ale aj tak dakujem velmi pekne
avalik
21.01.14,20:25
v tom pripade si mala zadat otazku inac, a zvyraznit co ti v tom § nie je jasne
Zuzanka_ba
21.01.14,20:45
Jedná sa tu o 4 mesačné referenčné obdobie, v ktorom by ste mali prípadné nezrovnalosti z vášho rozvrhu vyrovnať. Ak nastúpili k 1.1. tak si podľa rozvrhu dopredu spočítajte či odrobia tých 40 hod týždenne, alebo viac či menej, a podľa potreby tam vsuňte ďalšie hodiny/smeny, aby mali dosť odrobené. Prípadne čo je naviac im môžete preplatiť. Tu nejaký link k téme http://www.pp.sk/1574/Vyrovnanie-pracovneho-casu-v-ramci-referencneho-obdobia-_PAM47463.aspx
luciaschurdakova
22.01.14,08:37
dakujem velmi pekne, skusim popozerat,
dala som si to trosku dokopy, len este mi nieje jasne, v pripade ak cepraju zamestnankyne dovolenku, treba to prirat ku sledovanym hodinam ? viem ze sviatok tam treba priratat