tomasjuve
21.01.14,21:34
zdravim musim vyfiltrovat nejake veci z 3 milionov riadkov v excely. importoval som tam date z notepedu ako oddelovac som pouzil ciarku co je urcite najvhodnejsia moznost no napriek tomu tam mam data v niektorych riadkoch pomerne casto poposuvane o stlpec .

Mate nejake riesenie ci uz v pripade toho procesu exportu co by mohlo pomoct resp. v samotnom excely ako by sa to dalo riesit ?
marjankaj
21.01.14,20:41
V tých niektorých riadkoch to poposúvať ručne.
Aspoň z toho zadania inú možnosť nevidím.
tomasjuve
21.01.14,20:47
kedze to je tri miliony riadkov tak to nie je ziadna sranda teda
marjankaj
21.01.14,20:52
veď píšeš, že nie všetky, iba niektoré.
tomasjuve
21.01.14,20:56
ved to je este horsie ako keby boli vsetky :)
marjankaj
21.01.14,21:22
Z toho, čo si uviedol, iné poradiť neviem. Ako mám vedieť, ktoré riadky sú posunuté?
tomasjuve
21.01.14,21:57
V zasade som identifikoval problem v jednom stlpci kde je nazov firiem tak niekedy to pokracuje s.r.o alebo a.s a tato cast ide do druheho stlpca a na to nadvazne vsetko posunute takze skusam filtrovat tie veci ale je to dost problematicke ten filter kde to odklikavam mi stale pada, nevies ci sa da filtrovat len bunky ktore obsahuju pismena lebo inac v tom stlpci kde mi pretekaju tie nazvy firiem si cisla ako parovaci znak
marjankaj
21.01.14,22:01
Vôbec nemám predstavu ako to u teba vyzerá. K čomu sa mám vyjadriť?
Sú dve možnosti. Je blbý vstupný súbor alebo je chyba medzi stoličkou a klávesnicou.
marjankaj
22.01.14,09:03
A čo tak použiť iný oddeľovač. Napríklad ;
taiko
22.01.14,09:23
podla toho co pises ciarka nie je vhodnym oddelovacom, ked okrem oddelenia poli v jednom riadku je pouzita aj vnutri pola.
1. Neda sa import urobit tak aby ako oddelovac bolo pouzity znak, ktory sa nikde inde vnutri pola nenachadza?
2. Alebo upravit cast s a.s., ci s.r.o., aby sa "ciarka" pri nich nechovala ako delimiter. Napr zmazat ju?
3. Mozes prilozit priklad takeho "vadneho" riadku z txt suboru?