jessi666
22.01.14,11:07
Dobrý deň ako postupovať ak som dala reklamovať turistickú obuv 18.12.2013 a k denšnému dňu som nedostala žiadne stanovisko?Viem že mám právo odstúpit od zmluvy avšak má to háčik keďže som na stránke predajcu našla toto

4. Dodávateľ si vyhradzuje právo predĺžiť dobu na vybavenie reklamácie pri tovaroch, ktoré je potrebné zaslať na opravu výrobcovi, na dobu nevyhnutne potrebnú k tejto oprave.

A teraz neviem čo s tým či skusiť odstúpiť od zmluvy alebo len ďalej čakať?

ďakujem



Ešte ma napadla jedna vec ak mi predajca odmietne uznať odstúpenie od zmluvy, tak sa to dá potom riešiť už len súdnou cestou?
alaya1
22.01.14,10:09
Reklamacia ma byt vybavena do 30 dni, ak nie je, aspon mali pisomne informovat. Obratila by som sa s podnetom na SOI, hned zacnu riesit. Osobna skusenost.
kopretinka
22.01.14,10:29
predajca nesmie predlžovať dobu reklamácie,musí dodržať 30 dní. Máš nárok odstúpenie od zmluvy a na vrátenie peňazí.Upozornila by som obch.inšpekciu na ten bod 4. to sa im páčiť nebude.
kopretinka
24.01.14,10:55
???????
jessi666
24.01.14,10:58
Niekde som čítala že aj to sa už stalo niekomu. :D
kopretinka
24.01.14,11:01
aký je stav tvojej reklamácie
jessi666
24.01.14,11:05
Zatiaľ je stav taký, že ubehlo 35 dni odo dňa reklamácie a povedali mi do telefónu len toľko, že sa reklamácia predĺžila z dôvodu dovoleniek. Avšak pani čo vlastní obchod vyerá že bude robiť problémy keďže už pri odovzdávani tiopanok na reklamáciu bola značne podráždená a neochotná.Toto je druha reklamácia topánok pri prvej mi vymenili reklamovane za nove.
kopretinka
25.01.14,18:46
nedodržali lehotu,žiadne dovolenky ťa nemusia zaujímať,choď tam a pýtaj naspäť peniaze.Ak ti peniaze nevrátia,tak s úsmevom odíď a medzi dverami len tak podotkni,že dávaš podnet na obchodnú inšpekciu.Budú ti musieť vrátiť peniaze a ešte aj dostanú pokutu za nedodržanie zákona.
misoft
26.01.14,13:14
@jessi666 - už len ten bod 4. v obchodných podmienkách (ak sú to ich podmienky) sú zákonne neprijateľné.... predávajúci/dodávateľ nemôže predaj/ dodanie podmieňovať porušením zákona.
Takže - dodávateľ porušil jednoznačne zákon na ochranu spotrebiteľa = zrušenie zmluvy a vrátenie PLNEJ kúpnej ceny + oznámenie postupu SOI (čo pre neho môže znamenať nejaká pokutička navyše).
arizona
26.01.14,13:22
Nabehni do predajne kedy predpokladas, ze tam bude dost ludi a pekne nahlas im vysvetli, ze porusuju zakon...je hanbou predajcu ze nepozna zakony a klame zakaznika.