kuko1479
22.01.14,12:08
Dobry den, Ahoj !
Chcem sa spytat ci sa niekde da pozriet prace na zaklade ktorych umelecke skoly prijali studentov ? Zaujima ma hlavne obor fotografia napriklad na Famu v Prahe ale nieje to podmienkou avsak rad by som videl prace na zaklade ktorych prijali studentov respektive pozvali k dalsej faze prijmacieho konania. ... chcel by som vediet co sa cca od tych prac ocakava .. ci 100% zvladnuta technika alebo vacsi doraz na "umenie" .. miera abstrakcie a podobne :) ak by ste niekto vedel o skole ktora to zverejnuje alebo ak niekto z Vas je studentom takejto skoly velmi rad by som si tie prace pozrel :) Dakujem a prajem pekny den ;)
+ rozsirujem otazku aj na talentovky na ucitelstvo vytvarnej vychovy na uk ba :)
Moja SRO
22.01.14,11:20
myslím, že to je skôr o 100% zvládnutej tlačenke.....tieto odbory prijímajú ročne v priemere do 10 študentov a uchádzačov je niekoľko stoviek
kuko1479
22.01.14,11:28
ano to mi je jasne ze prijmaju cca 10% uchadzacov mna to skor zaujima s akymi pracami sa tam ludia dostanu ... momentalne sa necitim na to davat si prihlasky uz len preto lebo teraz studujem pc grafiku na masarykovej :) ale velmi by ma zaujimalo ako vyzeraju tie prace :) napriklad v akej miere sa tam vyskytuju trebars analogove zvacseniny alebo celkovo niake hist. techniky ci su "zvyhodnene", ci je tam viac portretov krajiniek abstrakcii inscenovanych foto a podobne :)
Moja SRO
22.01.14,11:41
Každá z týchto škôl má presné inštrukcie na vyhotovenie prác, ktoré ktoré treba odovzdať k 1. kolu do určitého termínu a v predpísanej forme. Máme to za sebou (syn), počas jedného roka snaha dostať sa s maturitou z odboru fotografia na kameru na VŠMU, FAMU a do Zlína, po 4 rokoch konštatuje, že to bola síce dobrá skúsenosť, ale vyhodené peniaze. Ani na jednu školu sa nedostal, študuje iný odbor a inú VŠ, avšak točí na voľnej nohe, prevažne hudobné videoklipy a vôbec neľutuje.
alaya1
22.01.14,12:12
Treba sa prepracovat k nejakemu ucitelovi tam a chodit na "pripravu na prijimacky". Aspon to tak bolo, pred par rokmi. Treba si pripravit pekne plnu kreditku.
Moja SRO
22.01.14,12:15
takto je to stále, len mena sa zmenila :-)
kuko1479
22.01.14,12:44
dakujem za komentar ano instrukcie su presne dane ale pri fotografii je vacsinou cast tych instrukcii napriklad 10 fotografii vlastne volnej tvorby ... tak prave to ma zaujima co zvykne uspiet :) dajme tomu portret mozem odfotit technicky super ale "bez zivota" a nicim nebude zaujimavy rovnako ho mozem spravit az na pomedzi abstrakcie tak to ma zaujimalo co sa preferuje :) samozrejme chapem ze studium umenia a zvlast fotografie je najprinosnejsie asi v kontaktoch ktre sa daju pocas studia ziskat a mozno aj niaka ta prax.
kuko1479
22.01.14,12:51
veru pravda uz len za prihlasky na vsetky tie umelecke skoly da clovek par stoviek euro :) a to je sanca na prijatie vacsinou tak na 3. pokus ak vobec :) ale ako som uz pisal ja by som len rad videl tie "elitne" prace ktore prijali :) jedine co som nasiel je ze famu zverejnuje menny zoznam ludi tak som sa dopracoval ku niekolkym fotografiam rozne cez socialne siete alebo rozne fotoportaly kde dany ludia vystavuju a zatial mam s toho dost zmiesane pocity :) napriklad prave ta famu sa mi zda ze ocenuje najviac originalitu napadu hoci aj za cenu mizerneho prevedenia (to je zrejme to "nove" umenie) :) na druhu stranu jedina moznost ako sa uzivit fotenim je prave to perfektne prevedenie KLIENTOVEJ poziadavky takze ono tie vysoke skoly oboru fotografie pre realne zivenie sa fotenim asi niesu to prave orechove :) nieje na vlastnu prax :)
viktorviktor
22.01.14,14:23
pozri si http://www.vsvu.sk/o-nas/katedry/katedra-fotografie-a-novych-medii/, pozorne počúvaj a vieš čo bude od teba požadované: 2x za rok, vždy pred skončením semestra na VŠVU býva tzv. Prieskum, kde sú vystavované práce študentov od 1 do konca, Prieskum trvá týždeň, verejnosť má prístup, sú tam študenti, tam môžeš zisťovať čo potrebuješ. Treba sledovať stránku školy.
Never tomu, že sú tam tlačenky, kto nemá talent, záujem a vytrvalosť nemá šancu sa presadiť, každé pravidlo má výnimku :-)
Práce študentov neuvidíš , jedine ak ti niektorý študent, či neúspešný uchádzač ukáže čo má doma, po prijímačkách sa všetko zahadzuje.